Tisk
PDF

HME Glasgow 3.deň

Tretí deň priniesol zlato a striebro pre športovcov, s ktorými Top Athletics spolupracuje.tentoglou-8905

Miltiádis TENTÓGLOU vyhral  skok do diaľky. Pokusom v piatej sérií 8,38 vytvoril osobný aj národný rekord Grécka. Zároveň stal týmto pokusom lídrom tohtoročným európskych i svetových tabuliek. Po pretekoch sa pre organizátorov vyjadril: "I am very happy with 8.38. It's a good result. I knew I could do well but it was a great competition and the others did well. The crowd was amazing. I knew I could jump well but I just needed to find my rhythm and get my run-up right. Finally I did that with my fifth jump. It is great now to add the indoor to my outdoor title last year. On moving to athletics after competing in Freerunning (Parkour): When I was a little boy, I was good at jumping and I did freerunning. I have stopped doing that now because I want to be professional in athletics and it is too risky."

papahristou-8841Grécka trojskokanka Paraskeví PAPAHRÍSTOU po zranení nastúpila na svoje prvé preteky a hneď vybojovala striebro v osobnom halovom maxime 14,50, ktorý dosiahla hneď v prvom pokuse. Majsterka Európy z Berlína po súťaži takto vyjadrila svoje pocity pre organizátorov: "I feel amazing. I love it all. Right now I touch the sky. I have an injury on my left hamstring. I wasn't sure I could compete here. I knew I couldn't make many jumps. I wanted to put it all out there on the first one, and it worked. It just shows, making it onto the podium is not just a matter of training, it's a matter of heart."

Výborný výsledok dosiahol slovenský trojskokan Tomáš Veszelka. Napriek zranenému a bolestivému členku skončil vo finále na šiestom mieste, keď jeho najdlhší skok dosiahol v druhej sérií 16,35m." Šieste miesto by som pred šampionátom bral všetkými desiatimil. Finálový výkon nehodnotím, pretože som bojoval zo všetkých síl, ale členok neskutočne bolel, dokonca aj pri chôdzi. Je menší zázrak, že som dnes odskákal celú súťaž. Navyše, mal som aj smolu, lebo po prvom pokuse mi úplne povolil tejp na členku, a potom sa bolesť stupňovala. Vzhľadom na všetky spomenuté okolnosti je 16,35 výborný výkon. Bez možnosti naplno zapojiť druhý skok – poskok sa v tejto disciplíne nedá plnohodnotne súťažiť." veszelka-7787

Vo finále výšky žien skočila Michaela Hrubá sezónne maximum 194cm, čo stačilo a 6.miesto. Druhá výškarka vo finále slovinka Maruša Cernjul si skočila osobné maximum 1,91 a celkovo skončila na 10 mieste.

Vo finále na 1500m Simona Vrzalová šiesta v čase 4:12.16.

Maďarská prekážkarka Luca Kozák sa stala senzačne víťazkou prvého semifinálového behu na 60m prekážok v národnom rekorde 7,97. Žiaľ zranenie členka, ktoré si Luca privodila po dobehnutí do cieľa, jej však nedovolilo účasť vo finálovom behu.

Sedembojár Jiří Doležal bojoval od začiatku s veľkými zdravotnými problémami, ktoré mu nedovolili dosiahnúť lepšie ako desiate miesto.

Rozhovory zdroj: atletika.sk, european-athletics.org

Tisk
PDF

HME Glasgow 2.deň

Ján Volko je majster Európy. Slovenslý šprintér dnes zvládol tri behy na 60m. Napriek zraneniu, ktoré sa mu opäť ozvalo po úspešnom semifinále, nastúpil na večerné finále na 60m a v tesnom súboji zdolal volkofinale-8665časom 6.60 všetkých svojich súperov. "I don´t remember much of that final. I was running and running and then suddenly I turned around and my name was on the board and I just felt amazing. I´m very happy to have won this race, I got the gold but the talent around me was incredible. I was quite nervous. My leg hurt quite bad but I managed to get through it and it didn´t slow me down. " Takto sa tesne po dobehnutí finálového behu pre organizátorov vyjadril zlatý Janko.

Obhájca titulu domáci Richard Kilty vo finálovom behu skončil na 4 mieste, Zdeňek Stormšík zo semifinále nepostúpil.

Delené štvrté miesto výkonom 665cm obsadil vo finále žrdkárskej súťaže mladý Grék Emmanouíl KARALÍS.

karalis-7644

Prekvapením bola finálová účasť slovinskej šprintérky Maji Mihalinec, ktorá novým osobným rekordom 7,21 nakoniec obsadila šieste miesto.

Valdó SZUCS dobehol v druhom rozbehu na 60m pr. na treťom postupovom mieste vo vyrovnanom osobnom rekorde 7,69.  Z tretieho rozbehu na  60m pr. postúpili ďalej Luca Kozák (3.miesto, 8,08) a časom aj Ivana Lončarek (8,21).

Tisk
PDF

HME Glasgow 1.deň

V prvý deň HME v Glasgowe sa darilo viacerým športovcom, s ktorými spolupracuje Top Athletics. Absolútnym osobným rekordom 16,78 splnil limit trojskokan Tomáš Veszelka a veszelka-7787postúpil do nedeľného finále.

Darilo sa aj gréckej trojskokanke Paraskeví PAPAHRÍSTOU, ktorá kvalifikačný limit splnila hneď prvým pokusom 14,28.

papahristou-7053

Bez problémov do finále postúpil aj Miltiádis Tentóglou, keď pokusom 8,01 v druhej sérii splnil kvalifikačný limit.tentoglou-6826

Vo výške žien Michaela Hrubá aj Maruša Cernuj prekonali 189cm a rovnako ich uvidíme vo finále.

Grécky skokan o žrdi Emmanouíl KARALÍS skončil výkonom 5,70 v kvalifikácií na delenom prvom mieste.

karalis-7650

Simona Vrzalová si v druhom rozbehu na 1500m dobehla časom 4:08.06 pre druhé postupové miesto.

vrzalova-7505

Do semifinále z rozbehov na 800m  postúpil aj Filip Šnejder. Pre Anitu Horvath bola konečnou semifinálová účasť na 400m.

Tisk
PDF

HME Glasgow 1.3.201- 3.3.2019

27 atlétov z 11 krajín.

Top Athletics želá všetkým atlétom, s ktorými spolupracuje veľa úspechov na 35. halových majstrovstvách Európy v Glasgowe.pm1

MUŽI:

60m:       Ján Volko (SVK), Zdeněk Stromšík (CZE), Richard Kilty (GBR)

60m prek: Valdó Szűcs (HUN)

400m:      Pavel Maslák (CZE)

800m:      Lukáš Hodboď (CZE), Filip Šnejdr (CZE), Charles Grethen (LUX)

ŽENY:

60m:        Maja Mihalinec (SLO), Sorok Klaudia (HUN)

60m prek: Luca Kozák (HUN), Ivana Lončarek (CRO)

400m:       Iveta Putalová (SVK), Anita Horvat (SLO)

1500m:     Simona Vrzalová (CZE)

Trojskok:   Paraskeví Papahrístou (GRE), Dovilė Dzindzaletaitė (LTU)

Výška:       Michaela Hrubá (CZE), Maruša Černjul (SLO), Tatiána Goúsin (GRE)

Diaľka:      Milica Gardasevic (SRB)

Časový harmonogram, výsledky, sledujte FB Top Athletics.

Tisk
PDF

Skvelý Volko a Tentóglou v Madride. Rekord Vrzalovej

Vynikajúce výsledky dosiahli šprintér Ján Volko a Miltiádis Tentóglou v skoku do diaľky na IAAF World Indoor Tour v Madride.

Slovenský rekordér najprv vyhral semifinále behu na 60m v čase 6,63. Vo finálovom behu skončil druhý, posunul sezónne maximum na 6,58, čo je iba jedna stotina od osobného a slovenského rekordu.  volko madrid1

"S oboma dnešnými časmi sme s trénerkou obaja veľmi spokojní. Rozbeh ma nabudil a vo finále som si užil úžasnú atmosféru. To sa odrazilo aj na mojom výslednom čase. Ďakujem všetkým, ktorí mi fandili na diaľku a sledovali finále naživo prostredníctvom prenosu na mojej fanúšikovskej stránky na facebooku, o čo sa zaslúžila trénerka Naďka," skonštatoval po výbornom madridskom výkone Ján Volko. (zdroj: atletika.sk)

Grécky diaľkar a majster Európy Miltiádis Tentóglou vyhral súťaž, keď vo štvrtom pokuse doletel na vzdialenosť 8,23cm, čím si vytvoril nielen osobný rekord, ale aj zároveň nový národný rekord.

tentoglou-7412

Česká míliarka Simona Vrzalová na mítingu Meeting Hauts-de-France / Pas-de-Calai vo francúzskom Liévin zabehla osobný aj národný rekord na  1000m 2:39.25i a skončila štvrtá za tromi Afričankami.  Doterajšie maximum Lenky Masnej bolo 2:42.05 z roku 2015. "Som spokojná, ale prebrala som sa až v poslednom kole." Jej tréner Augustin Šulc si cení to, že za svetovou rekordérkou Genzebe Dibabovou, ktorá vyhrala, zaostala len o necelé dve sekundy (2:37.40). Simonu čaká v utorok v domácom prostredí ostravskej haly 1500 m na Czech Indoor Gala.á. vrzalova putalova elan miting-3195