2018

Tisk
PDF

Vitězslav Veselý v novom formáte

Majster sveta 2013 v hode ošťepom Vitězslav Veselý vstupuje do roku 2018 v novom formáte. vvesel

Po vzájomnej dohode ukončil spoluprácu s dlhoročným trénerom Janom Železným a chce si vyskúšať samostatnú prácu v tejto oblasti. Na FTVŠ doštudoval trénerstvo. "Skúsenosť niesť plnú zodpovednosť za vlastný tréning ma vždy lákala, je to pre mňa nová výzva. Rozišli sme sa po dohode a v dobrom, Honzovi ďakujem za všetko, čo pre mňa urobil, doviedol ma až na vrchol a dal mi možnosť plniť si športové sny. Veľké ďakujem patrí i celej tréningovej skupine. Chcem v kariére pokračovať a spoločne sme sa dohodli sme sa, že to skúsim sím," vysvetlil Veselý, ktorý by sa rád dostal na ME v Berlíne a tam súperil s najlepšími.

"Som pripravený mu poradiť, ak bude potrebovať, tak sme sa dohodli. Môže sa kedykoľvek ohlásiť," dodal Železný.

Tisk
PDF

Trénerská zmena u Jakuba Holušu

Trénerská zmena sa udiala v pripade českého rekordéra na 1500 m Jakuba Holušu. jakub holua

Ten ukončil spoluprácu s Jiřim Sequentom a začal sa pripravovať s poľským odborníkom Tomaszom Lewandowskim.                    

V minulom týždni zamieril s jeho skupinu na mesačné sústredenie do Austrálie, do Falls Creek. "Často som bol na tréningoch sám, chýbala mi podpora najmä na zahraničných sústredeniach. Už dlhšie som sledoval skupinu Tomasza Lewandowskeho, ktorej hlavným protagonistom je jeho brat Marcin, viacnasobný majster Európy na 800 m, ale aj Angelika Cichocka,  ktorá ma tiež na konte medzinárodné medaily. Páčil sa mi systém tréningu a tiež dobrá atmosféra v skupine. Myslím, že táto zmena ma môže posunúť ďalej, aby som bol pravidelne pripravený súperiť  s najlepšími na svete. Tránerovi Sequentovi ďakujem za pomoc a spoluprácu, bez neho by som nebol tam kde som dnes," povedal Holuša. Jeho najblišim cieľom je halová sezóna so snahou obhájiť striebro z Portlandu 2016 na HMS v Birminghame v behu na 1500 m.

Tisk
PDF

HAPPY NEW YEAR 2018 from TOP ATHLETICS

ta18wishesmini

Bude to opät rok plný atletických aktivít. 57. Zlatá Tretra Ostrava nás čaká v stredu 13.6. Pripravujeme aj Banskobystrickú latku v skoku do výšky s hudbou v hale 6.2.

Organizačne sa budeme podieľať na Czech Indoor Gala v Ostrave 25.1., mítingu PTS v Šamoríne 29.6., Memoriály Kamily Skolimowskej v Chorzowe 22.8. a samozrejme na Kontinentálnom Pohári IAAF 8. a 9.9.

 

Pre atlétov s ktorými spolupracujeme sú vrcholmi halové MS v Birminghame, ME v Berlíne a veríme, že pre zaujímavý počet aj spomínaný Kontinentálny pohár.