Tisk
PDF

Rekordy Volka a Putalovej, víťazstvo Staneka v Tour, Holušov limit

Výborné výsledky dosiahli atleti Top Athletics na ďalšom mítingu série IAAF World Indoor Tour. Vo finálovom behu na 60m slovenský šprintér Ján Volko zvíťazil v čase 6,57s,tour volko2mini čím pokoril svoj vlastný slovenský rekord z minuloročného európskeho halového šampionátu v Belehrade a vobec ako prvy Slovak vyhral miting IAAF World Indoor Tour. "Výborny pocit, teraz musíme formu ešte vylepšiť na svetový šampionát."

tour stanekmini Český líder tohtoročný svetových tabuliek guliar Tomáš Staněk skončil výkonom 21,83 na druhom  mieste. Stal sa však víťazom tour a potvrdil stabilnú výkonnosť ďalšími hodmi za 21,60m. "Snažil som sa Poliaka predstihnúť, ale neuletel mi ani jeden hod, som však spokojný s víťazstvom v Tour a priemerom mojich pokusov."

tour putalov

Iveta Putalová skvelým finišom zabehla na 400m nový slovenský rekord 52,62, vyhrala svoj beh a celkove skončila na štvrtom mieste. "Konečne prišiel ten beh na ktorý som čakala. Výborna hala, skvelé publikum, všetko sa zišlo ideálne.

V behu na 1500m Jakub Holuša druhým najlepším časom v hale českej histórie 3:37.91 obsadil 3.miesto a splnil limit na HMS v Birminghame.

Simona Vrzalová časom 4:10.36 potvrdila limit na marcový svetový halový šampionát. Zároveň to bol jej druhý najlepší halový výkon v kariére na 1500m.

Pavel Maslák vo svojom behu na 400m obsadil druhé miesto v kvalitnom čase 46,17s.

Grék Emmaonuil Karalis po náročnej sérii štartov tentoraz pokoril 560 cm a skončil piaty. Slovinku Anitu Horvat zblokovala Polka a skončila na 400 m celkovo šiesta v čase 52.75.