Tisk
PDF

HMS Postup Masláka, Putalovej aj Bezekovej

     e-iaaf world champs       

 

Druhým dňom pokračujú dnes HMS v Birminghame. Do bojov zasiahlo viacero športovcov Top Ahtetics. Úspešní boli štvorstovkári Alex Bezeková, Iveta Putalová i Pavel Maslák.

 

Pavel Maslák druhým miestom v šiestom rozbehu v čase 46,80 postúpil do večerného semifinále. 400m maslak-7131 "Mne sa dnes vôbec nebežalo dobre. Zle som to zvládol takticky, čo bola asi najväčšia chyba. Pravdupovediac, bol som nervózny, viac ako kedykoľvek predtým, nevedel som čo očakávať, aká bude forma a tiež pôsobí psychika z obhajoby zlata."

 

 

 

bezekova-7230Nováčik na HMS Alex Bezeková sa predstavila v piatom rozbehu. Obsadila síce až 4.miesto, ale čas 52,78 znamenal postup do semifinálových bojov. "Súperky sa zbláznili, tak rýchlo začali. Na také tempo nie som zvyknutá. Oplatilo sa zafinišovať. Nikdy sa nevzdávať. Napokon sme v semifinále obe a to je výborné."

 

 

 

putalova-7275V poslednom a zároveň najpomalšom rozbehu žien na 400m bojovala Iveta Putalová. Obsadila postupovú druhú priečku, o ktorú musela tuho bojovať. "Bolo to náročné, ale vedela som, že musím vybojovať druhé miesto, lebo sme mali pomalší začiatok. Vyšlo to a teraz musím zabojovať v semifinále večer."

 

 

 Semifinálové behy sú naplánované na piatok 2.3.2018, muži so začiatkom 21.06mč a ženy 20.32mč.