Tisk
PDF

HMS: Vynikajúci Ján Volko

volko-finaSlovenský šprintér Ján Volko sa predstavil vo svojej disciplíne 60m počas tretieho dňa (3.3.2018) Halových majstrovstiev sveta v Birminghame. Rozbehy boli na programe v dopoludňajšom programe. V poradí tretí vyhral Johnny s prehľadom v čase 6.66 a splnil tým základný cieľ, s ktorým prišiel  na šampionát: postúpiť do semifinálových bojov.
"V prvom rade som veľmi šťastný, že sa mi podarilo postúpiť do semifinále. Štart bol konečne dobrý a teším sa. Splnil som si cieľ a teraz si môžeme splniť sny."

 

volko-semi1Plnenie snov prišlo na rad vo večernom programe a Johnny nastúpil v poslednom semifinálovom behu. Skončil v ňom síce "až" na treťom mieste, ale časom 6.58 postúpil do finále

Ani v tom finále sa Johnny nestratil. Naopak, bol najrýchlejším európanom a skvelým šiestym miestom v čase 6.59 potvrdil rastúcu výkonnosť.

 

 

"Som neskutočne vďačný a šťastný, že sa to takto podarilo, že som skončil šiesty vo finále na majstrovstvách sveta. Je to pre mňa niečo neuveriteľné. Ja ďakujem Bohu a všetkým ľuďom, ktorí mi k tomu prispeli, celému tímu, rodine, ľuďom, čo fandili a tlačili ma dopredu." 

 

 

.volko rozhovory    volko inter

 

 

Semifinále: https://www.youtube.com/watch?v=v6Am-Mf-flk   

Finále:       https://www.youtube.com/watch?v=cGEAeg0EHKM

Rozhovor Jána Volka pre IAAF : https://www.youtube.com/watch?v=lvHbc4VEx8E