Tisk
PDF

HMS: Maslák obhájil titul majstra sveta

400m maslak-7118Piatkovými rozbehmi sa začala cesta Pavla Masláka k obhajobe majstrovského titulu. Štartoval v poslednom šiestom rozbehu, v ktorom skončil za Španielom Óscarom Husillosom na druhom postupovom mieste.


"Dnes sa mi vôbec nebežalo dobre. Zle som to zvládol takticky, čo bola asi najväčšia chyba. Pravdupovediac, bol som nervózny, viac ako kedykoľvek predtým, nevedel som čo očakávať, aká bude forma a tiež pôsobí psychika z obhajoby zlata."

 

maslak-7645

Semifinále bolo na programe v sobotu v dopoludňajších hodinách. Pavel v ňom zvolil odlišnú taktiku, hneď od začiatku diktoval tempo a ako víťaz tretieho semifinálového behu postúpil do večerného finále.

 

 

V samotnom finále dobehol do cieľa v tohtoročnom maxime 45,47 na treťom mieste. Už sa tešil z bronzovej medaily, keď rozhodcovia následne diskvalifikovali v cieli prvých dvoch pretekárov. Pavel Maslák teda obhájil titul a z Birminghamu si nakoniec odnáša zlato. maslak-finale-8294

 

"Pre mňa určite super preteky. Pokiaľ to bude pravda, mal som veľké šťastie, že som obhájil zlato. Ale ako sa hovorí, šťastie praje pripraveným. Ale nebol som jediný a takto to dopadlo."

 

Finále: https://www.youtube.com/watch?v=kdiqhWJY9rQ

Rozhovor Pavla Masláka pre IAAF: https://www.youtube.com/watch?v=sOKnaL33c5I