Tisk
PDF

Nový partner Jána Volka, nová športová akadémia

Podpisom zmluvy o partnerstve sa včera začala spolupráca slovenského reprezentanta Jána Volka a svetovo úspešnej IT spoločnosti ESET.

volko-nasa-atletika-9288

Zuzana Hosalová, hovorkyňa spoločnosti ESET: "Ján Volko je aktuálne jeden z najväčších slovenských športových talentov, ktorého najväčšie úspechy ešte len čakajú. Zaujala nás však aj jeho čestnosť a hodnotový rebríček. Samozrejme je nám sympatické, že študuje informačné technológie, čo musí byť v spojení so športovou prípravou a podujatiami určite veľmi náročné. Dúfam, že v tejto oblasti mu pomôže aj naša podpora."

Ján Volko: "Som poctený spoluprácou s takouto spoločnosťou, ktorá patrí medzi najlepšie na svete vo svojej oblasti. Zaujímam sa o informačné techlógie, je to môj študijný odbor a celkovo mám k tejto oblasti srdcu blízky vzťah. Verím, že svojimi výsledkami a umiestneniami pomôžem zvýrazniť meno ESET aj keď je mi jasné, že ich pozícia je už aj tak výrazne úspešná a globálna a na druhej strane na základe tejto spolupráce budem môcť ešte kvalitnejšie zabezpeičť svoju prípravu a pokúsiť sa čo najlepšie reprezentovať na ďalších šampionátoch. Najbližšie na letných majstrovstvách Európy v Berlíne."

volko-nasa-atletika-9253

Na mediálnom stretnutí (7.3.2018) okrem podpisu spolupráce medzi Jánom Volkom a spoločnosťou ESET šprintér spolu so svojimi trénermi Naďou Bendovou a Róbertom Kresťankom zhodnotili uplynulú halovú sezónu, ktorá začala slovenským rekordom na 300m v Ostravskej hale, pokračovala víťazstvom na IAAF World Indoor Tour v Torúne v slovenskom halovom rekorde na 60m a skončila skvelou finálovou účasťou a 6.miestom na halových majstrovstvách sveta v Birminghame. Zároveň spoločne informovali o letnej sezóne, ktorá začne sústredením v Monte Gardo (Portugalsko) a vyvrcholí majstrovstvami Európy v Berlíne.

volko-nasa-atletika-9304

Ján Volko sa stal ambasádorom novej športovej akadémie: Naša športová akadémia (www.nasaatletika.sk). O dôvodoch, cieľoch, plánoch a víziach informovali jej zakladatelia, tréneri Naďa Bendová a Róbert Kresťanko (tretím zakladateľom a trénerom je Andrej Benda). Akadémia má pomáhať najmenšm hľadať ten správny šport či atletickú disciplínu do budúcnosti zameraním sa na všestrannosť a hravosť. Druhou líniou je príprava talentov na dosahovanie takého stupňa výkonnosti, ktorý predpokladá úspešnú kariéru v atletike v seniorskom veku. Treťou líniou je pomoc predstaviteľom iných športov získať správnu kondíciu, bežeckú či silovú pripravenosť.