Tisk
PDF

Prvý deň ME v Berlíne 6.8.2018

Úspešný vstup do ME majú za sebou športovci, s ktorými spolupracuje TOP ATHLETICS.

Ako prvý zasiahol do bojov maďarský kladivár  Bence Halász, ktorý sa v  kvalifikácií dlho nezdržal. Limit na postup do finále 76m prekonal hneď prvým pokusom (76,81m), čo bol za Fajdekom druhý najdlhší hod.

Hneď v prvom rozbehu na 100m sa predstavil Ján Volko a časom 10,32s obsadil druhé miesto, ktoré znamenalo postup do semifinále. Janko bežal v ôsmej dráhe, obhájca titulu Churandy Martina v druhej. volko qual-1750

"Trošku mi chýbal kontakt na Churandy Martina. Aj ten čas nebol úplne ideálny. Technicky to tiež nebolo tak, akoby sme chceli. Ale hádam to bude v semifinále lepšie," prezradil Janko svoje pocity po behu.

Grécky skokan do diaľky Miltiádis Tentóglou vyhral kvalifikáciu výkonom 8,15m, ktorý dosiahol hneď v prvom pokuse. Celkovo iba dvaja atléti prekonali limit 8m.

Aj prekážkári na 400m sa predstavia v semifinálových behoch. Martin Kučera (50,75s) aj Tibor Koroknai (50,34s) obsadili vo svojich rozbehoch druhé miesta. Máté Koroknai postúpil do ďalších bojov časom 50,70s.

kucera me berlin kvalifikacia-1912"Dnes sa mi bežalo dobre. Stačilo to na postup z priameho postupového miesta. Takže sa teším na zajtra. Uvidíme ako to dopadne," povedal Martin Kučera po postupe.

Ako posledný sa v kvalifikácií predstavil guliar Tomáš Staněk. Hodom v druhej sérií 19,77 obsadil celkovo 11.miesto a nebude chýbať v zajtrajšej finálovej dvanástke.

 

 

 

 

Foto: Pavol Uhrín