Tisk
PDF

Druhý deň ME v Berlíne

Maďarský kladivár Bence Halász výkonom z piatej série 77,36m obsadil tretie miesto. Mal síce iba dva platné pokusy, ale aj ten z prvej série 77,15 by stačil na medailové umiestnenie.  bencze-6662

Tomáš Staněk na štvrtom mieste. Výkon 21,16 z druhej série stačil iba na umiestnenie tesne za stupňami víťazov.  Tomáš mal tri platné pokusy, od medaily ho delilo 25cm.

Ján Volko v druhom semifinále na 100m skončil v čase 10,31s na nepostupovom piatom mieste. Celkovo obsadil daným časom 13-15miesto v najkratšom šprinte.

"Nemal som čo stratiť, mohol som len získať. Žiaľ, veľa som nepredviedol, nie som s tým vôbec spokojný. Žiaľ, neukázal som to, čo počas celej volko semisezóny. Pri časoch, aké sa behali, by to na postup stačilo," neskrýval sklamanie po semifinálovom behu slovenský rekordér. (zdroj: FB Slovenský atletický zväz)

Prekážkari na 400m síce zo semifinálových behov nepostúpili, ale Martin Kučera v druhom rozbehu skončil na 6.mieste v sezónnom maxime 50,30s. Bratal Koroknai s osobnými rekordmi, Tibor v čase 49,24s piaty v druhom rozbehu a jeho brat Máté vo svojom treťom rozbehu rovnako piaty v čase 49,kuera semi77s.  „Po minuloročných veľkých zdravotných problémoch považujem za zázrak, že som sa vôbec dostal na ME a dokázal som sa tam dokonca aj prebiť do semifinále,"vyjadril spokojnosť slovenský prekážkar (zdroj: FB Slovenský atletický zväz)

Premiérove štarty na seniorskom šampionáte absolvovali mladé bežkyne Ema Zapletalová a Gabika Gajanová. Ema v druhom rozbehu dobehla časom 58,46s na 6.mieste, Gabriela Gajanová v štvrtom rozbehu dosiahla časom 2:02.57 7.miesto.

Desaťbojár Jan Doležal absolvoval prvých 5 disciplín. V behu na 400m si vytvoril osobný rekord výkonom 49,42s. V polovici súťaže viacbojárov je súčtom bodov 4083 zatiaľ na 14.mieste.