Tisk
PDF

Nikol Ogrodníková kráľovnou atletiky

Českou Atlétkou roka 2018 sa stala oštepárka Nikol Ogrodníková. Už premierovú účasť v najlepšej desiatke strieborná medailistka z ME v Berlíne dokázala pretaviť do víťazstva, keď od atletických trénerov, ogrodnkova atlt roka 2018funcionárov a novinárov získala 1225 bodov. V tomto roku si Nikol zlepšila svoj osobný rekord na 65,61m, zvíťazila na domácej Zlatej Tretre a dokázala hádzať pravidelne za hranicu 65m, čo jej prinieslo pódiové umiestnenia v dvoch pretekoch seriálu Diamantová liga.

Tretie miesto v ankete obsadil guliar Tomáš Staněk. V tomto roku posunul hranicu svojho aj českého halového rekordu na vynikajúcich 22,17m. Halové MS v Birmingame boli v bronzovom lesku a na ME v Berlíne skončil tesne za stupňom pre víťazov.

Po ôsmy krát sa v TOP10 umiestnil Pavel Maslák. Úspešné HMS, kde obhájil víťazstvo mu vynieslomedzi českými atlétmi 5.miesto.

V sezóne poznačenej zdravotnými problémami si siedme miesto v hlasovaní športových odborníkov vybojoval oštepár Jakub Vadlejch.

Úspešnú sezónu ma za sebou míliarka Simona Vrzalová, ktorá sa v tejto neustále zlepšovala.  Zavŕšila to postupom do finále a konečným 5.miestom na ME v Berlíne. Tohtoročná ôsma priečka je premiérová v TOP10 je pre Simonu premiérová.

Pravidelný člen TOP10 Jakub Holuša v tejto sezóne dvakrát zlepšil svoj osobný rekord, zmenil trénera a v ankete obsadil 9.miesto.