2019

Tisk
PDF

MS DOHA: JAKUB VADLEJCH piaty

Český oštepár JAKUB VADLEJCH v posledný deň majstrovstiev sveta svoju finálovú účasť hodom z tretej série 82,19m pretavil do piateho miesta. Celkovo vo finále mal dva pokusy nad 80m, dva nad 70m a dva pokosy boli neplatné. jv finale3

 Maďarská prekážkarka LUCA KOZÁK si v semifinálovom behu zlepšila sezónne maximum na 12,87s a obsadila piate, nepostupové miesto. V celkovom poradí však obsadila výborné 13.miesto. Medzi Európankami bola dokonca piata.

 Foto: Pavol Uhrinkozak sem1

Tisk
PDF

MS DOHA: Bence HALÁSZ bronzový

Maďarský kladivár BENCE HALÁSZ bronzový. Vo finále mal iba dva platné pokusy, ale hneď pokus v prvej sérií 78,18m znamenal medailu, čo bolo o jediný centimeter za striebrom. Medailu za tretie miesto benze finale6nakoniec po proteste udelili dvojm pretekárom. Po preskúmaní videozáznamu jury uznala, že Halász sa pri svojom prvom pokuse dotkol plochy mimo kladivárskeho kruhu a tým pádom bol jeho pokus neplatný. Okrem toho mal už len jeden platný pokus v piatej sérii (73,76 m), čo by znamenalo posledné 12. miesto vo finále. Rozhodcovia však napokon udelili bronzovú medailu aj Maďarovi, pretože sú toho názoru, že pôvodne platný pokus ovplyvnil ďalšie výkony Benceho Halásza.

Foto: Pavol Uhrinbenze finale7

Tisk
PDF

MS DOHA: Amel TUKA strieborný

Vo finálovom behu na 800m v SB 1:43.47 si po striebornú medailu dobehol reprezentant Bosny a Hercegoviny AMEL TUKA. Medailu si vybojoval v tradične silnom závere, keď ho porazil iba Donavan Brazier (USA). tuka final1

Oštepárkam sa finále veľmi nevydarilo. Najlepšia Sara Kolak siedma za 62.28. Martina Ratej 10.miesto (58.98), Nikol Ogrodníková 11.miesto (57.24) a Irena Šedivá 12.miesto (55.86m).kolak fin1

 

 otep finale1

Kvalitné semifinále predvidela slovinská šprintérka Maja Mihalinec na 200m. V rozbehom si zlepšila osobné maximum na 22.78s a v treťom semifinálovom behu finišovala na štvrtom mieste v čase 22.81s, čo v celkovom hodnotení znamenalo výborné 12.miesto. mihalinec sem2

 

Tisk
PDF

MS DOHA: APOSTOLOS PARELLIS piaty

Vynikajúci výsledok dosiahol cypersky diskár APOSTOLOS PARELLIS. Vo finále hodom v druhej sérií posunul hranicu svojho osobného maxima na 66.32m, vytvoril národný rekord a obsadil skvelé 5.miestopareli kval.disk3. Mal jediný neplatný pokus, a veľmi vyrovnanú sériu hodov.

 

noÚspešnú kvalifikáciu majú za sebou oštepárky. Až štyri sa prebojovali do finálovej dvanástky. V sumáre oboch kvalifikačných skupín obsadili Martina Ratej 4.miesto (62.87 výkonom v druhej sérií), Nikol Ogrodníková 9.miesto (61.17 z tretej série kvalifikácie), Sara Kolak 11.miesto (60.99m z tretej série kvalifikácie ) a Irena Šedivá 12.miesto (60.90m druhým pokusom).

mr

 

 

 

 

 

mmVýborný rozbeh na 200m absolvovala slovinská šprintérka MAJA MIHALINEC, ktorá síce skončila na štvrtom mieste (priamo postupovali prvé tri), zabehla však osobný rekord 22.78 a tento čas ju posunul do semifinále.

 

Tisk
PDF

Miltiadis Tentoglou vo finále MS Doha

Premiérová účasť vo finále skoku do diaľky priniesla gréckemu pretekárovi  MILTIADIS TENTOGLOU desiate miesto. Vo finále doskočil iba do vzdialenosti 779cm. V kvalifikácií  doletel na hranicu 800cm, tento výkon by ho posunul do užšieho finále.tentoglou kval2

Z posledného rozbehu na 800m priamo do semifinále z tretieho miesta časom 1:45.62 postúpil reprezentant Bosny a Hercegoviny AMEL TUKA.

 amel tuka rozbeh7

V kvalifikácií diskárov si výborne počínal cyperský reprezentant APOSTOLOS PARELLIS, ktorý síce neprekonal kvalifikačný limit 65.50m, ale pokusom z tretej série 64.50m skončil v skupine A tretí, čo bol celkovo siedmy najdlhší pokus a bude hádzať vo finále. pareli kval.disk2

Nedarilo sa Slovincovi KRISTIJANOVI ČEHOVI, ktorý mal jediný platný pokus v skupine B a výkon 59.55m znamenal konečné 31.miesto.

Slovinská šprintérka MAJA MIHALINEC vo svojom štvrtom rozbehu na 100m skončila piata časom 11.32s a bola časom prvou nepostupujúcou do semifinálových behov.

Delené 15.miesto v žrdi obsadil výkonom 560cm grécky pretekár Emmanouil Karalis a vo finále sa nepredstaví.

V prvý deň MS sa premiérovo na seniorskom šampionáte predstavila Gabika Gajanová. Hneď v prvom rozbehu na 800m skončila časom 2:04.45 siedma a do dalšich bojov nepostúpila.

Slovinska výškarka Maruša Černjul prekonala 189cm, čo v súčte dvoch kvalifikačných skupín stačilo na konečné 16.miesto. Kvalifikačný limit bo 194cm.

Foto: Pavol Uhrin