Tisk
PDF

Skvelý Volko a Tentóglou v Madride. Rekord Vrzalovej

Vynikajúce výsledky dosiahli šprintér Ján Volko a Miltiádis Tentóglou v skoku do diaľky na IAAF World Indoor Tour v Madride.

Slovenský rekordér najprv vyhral semifinále behu na 60m v čase 6,63. Vo finálovom behu skončil druhý, posunul sezónne maximum na 6,58, čo je iba jedna stotina od osobného a slovenského rekordu.  volko madrid1

"S oboma dnešnými časmi sme s trénerkou obaja veľmi spokojní. Rozbeh ma nabudil a vo finále som si užil úžasnú atmosféru. To sa odrazilo aj na mojom výslednom čase. Ďakujem všetkým, ktorí mi fandili na diaľku a sledovali finále naživo prostredníctvom prenosu na mojej fanúšikovskej stránky na facebooku, o čo sa zaslúžila trénerka Naďka," skonštatoval po výbornom madridskom výkone Ján Volko. (zdroj: atletika.sk)

 

Grécky diaľkar a majster Európy Miltiádis Tentóglou vyhral súťaž, keď vo štvrtom pokuse doletel na vzdialenosť 8,23cm, čím si vytvoril nielen osobný rekord, ale aj zároveň nový národný rekord.   

tentoglou-7412

 

 

 

 

 

 

 

Česká míliarka Simona Vrzalová na mítingu Meeting Hauts-de-France / Pas-de-Calai vo francúzskom Liévin zabehla osobný aj národný rekord na  1000m 2:39.25i a skončila štvrtá za tromi Afričankami.  Doterajšie maximum Lenky Masnej bolo 2:42.05 z roku 2015. "Som spokojná, ale prebrala som sa až v poslednom kole." Jej tréner Augustin Šulc si cení to, že za svetovou rekordérkou Genzebe Dibabovou, ktorá vyhrala, zaostala len o necelé dve sekundy (2:37.40). Simonu čaká v utorok v domácom prostredí ostravskej haly 1500 m na Czech Indoor Gala.á. vrzalova putalova elan miting-3195