Tisk
PDF

HME Glasgow 2.deň

Ján Volko je majster Európy. Slovenslý šprintér dnes zvládol tri behy na 60m. Napriek zraneniu, ktoré sa mu opäť ozvalo po úspešnom semifinále, nastúpil na večerné finále na 60m a v tesnom súboji zdolal volkofinale-8665časom 6.60 všetkých svojich súperov. "I don´t remember much of that final. I was running and running and then suddenly I turned around and my name was on the board and I just felt amazing. I´m very happy to have won this race, I got the gold but the talent around me was incredible. I was quite nervous. My leg hurt quite bad but I managed to get through it and it didn´t slow me down. " Takto sa tesne po dobehnutí finálového behu pre organizátorov vyjadril zlatý Janko.

Obhájca titulu domáci Richard Kilty vo finálovom behu skončil na 4 mieste, Zdeňek Stormšík zo semifinále nepostúpil.

Delené štvrté miesto výkonom 665cm obsadil vo finále žrdkárskej súťaže mladý Grék Emmanouíl KARALÍS.

karalis-7644

Prekvapením bola finálová účasť slovinskej šprintérky Maji Mihalinec, ktorá novým osobným rekordom 7,21 nakoniec obsadila šieste miesto.

Valdó SZUCS dobehol v druhom rozbehu na 60m pr. na treťom postupovom mieste vo vyrovnanom osobnom rekorde 7,69.  Z tretieho rozbehu na  60m pr. postúpili ďalej Luca Kozák (3.miesto, 8,08) a časom aj Ivana Lončarek (8,21).