Tisk
PDF

HME Glasgow 3.deň

Tretí deň priniesol zlato a striebro pre športovcov, s ktorými Top Athletics spolupracuje.tentoglou-8905

Miltiádis TENTÓGLOU vyhral  skok do diaľky. Pokusom v piatej sérií 8,38 vytvoril osobný aj národný rekord Grécka. Zároveň stal týmto pokusom lídrom tohtoročným európskych i svetových tabuliek. Po pretekoch sa pre organizátorov vyjadril: "I am very happy with 8.38. It's a good result. I knew I could do well but it was a great competition and the others did well. The crowd was amazing. I knew I could jump well but I just needed to find my rhythm and get my run-up right. Finally I did that with my fifth jump. It is great now to add the indoor to my outdoor title last year. On moving to athletics after competing in Freerunning (Parkour): When I was a little boy, I was good at jumping and I did freerunning. I have stopped doing that now because I want to be professional in athletics and it is too risky."

papahristou-8841Grécka trojskokanka Paraskeví PAPAHRÍSTOU po zranení nastúpila na svoje prvé preteky a hneď vybojovala striebro v osobnom halovom maxime 14,50, ktorý dosiahla hneď v prvom pokuse. Majsterka Európy z Berlína po súťaži takto vyjadrila svoje pocity pre organizátorov: "I feel amazing. I love it all. Right now I touch the sky. I have an injury on my left hamstring. I wasn't sure I could compete here. I knew I couldn't make many jumps. I wanted to put it all out there on the first one, and it worked. It just shows, making it onto the podium is not just a matter of training, it's a matter of heart."

Výborný výsledok dosiahol slovenský trojskokan Tomáš Veszelka. Napriek zranenému a bolestivému členku skončil vo finále na šiestom mieste, keď jeho najdlhší skok dosiahol v druhej sérií 16,35m." Šieste miesto by som pred šampionátom bral všetkými desiatimil. Finálový výkon nehodnotím, pretože som bojoval zo všetkých síl, ale členok neskutočne bolel, dokonca aj pri chôdzi. Je menší zázrak, že som dnes odskákal celú súťaž. Navyše, mal som aj smolu, lebo po prvom pokuse mi úplne povolil tejp na členku, a potom sa bolesť stupňovala. Vzhľadom na všetky spomenuté okolnosti je 16,35 výborný výkon. Bez možnosti naplno zapojiť druhý skok – poskok sa v tejto disciplíne nedá plnohodnotne súťažiť." veszelka-7787

Vo finále výšky žien skočila Michaela Hrubá sezónne maximum 194cm, čo stačilo a 6.miesto. Druhá výškarka vo finále slovinka Maruša Cernjul si skočila osobné maximum 1,91 a celkovo skončila na 10 mieste.

Vo finále na 1500m Simona Vrzalová šiesta v čase 4:12.16.

Maďarská prekážkarka Luca Kozák sa stala senzačne víťazkou prvého semifinálového behu na 60m prekážok v národnom rekorde 7,97. Žiaľ zranenie členka, ktoré si Luca privodila po dobehnutí do cieľa, jej však nedovolilo účasť vo finálovom behu.

Sedembojár Jiří Doležal bojoval od začiatku s veľkými zdravotnými problémami, ktoré mu nedovolili dosiahnúť lepšie ako desiate miesto.

Rozhovory zdroj: atletika.sk, european-athletics.org