Tisk
PDF

Gabriela Gajanová tretia v premiére Diamond League v Lausanne

Devätnásťročná zverenkyňa trénera Pavla Slouku Gabriela Gajanová svoju premiérovú účasť na podujatí Diamantovej ligy v Lausanne pretavila na tretie miesto (2:01.25) ako najlepšia pretekárka z Európy.dl lausanne gg2

V Lausanne to bol v podstate z mojej strany skôr taktický beh, v ktorom som využila svoj kvalitný finiš. Na ME či MS sa často beháva práve takto, na záver. Čas nie je dôležitý, ide predovšetkým o umiestenie. Myslím si, že som splnila, čo som mala, a na majstrovstvá Európy môžem ísť s pokojom v duši," skonštatovala talentovaná bežkyňa.(zdroj FB SAZ)

Úspešný pretek má za sebou aj grécky diaľkár Miltiadis Tentoglou, ktorý obsadil druhé miesto najlepším tohtoročným výkonom 819cm z druhej série.

dl lausanne1Tohtoročné maximum 14,51m stačilo gréckej trojskokanke Praskevi Papachristou na celkovo 6.miesto, čo bol najlepší výkon spomedzi všetkých Európaniek.  V behu na 800m mužov sa predstavil aj bosniansky reprezentant Amel Tuka a v SB 1:44.87 si dobehol pre šiestu priečku. Chorvátska oštepárka Sarah Kolak tentokrát hodila iba 56,19m, čo stačilo na 10.miesto.