Tisk
PDF

Miltiadis Tentoglou vo finále MS Doha

Premiérová účasť vo finále skoku do diaľky priniesla gréckemu pretekárovi  MILTIADIS TENTOGLOU desiate miesto. Vo finále doskočil iba do vzdialenosti 779cm. V kvalifikácií  doletel na hranicu 800cm, tento výkon by ho posunul do užšieho finále.tentoglou kval2

Z posledného rozbehu na 800m priamo do semifinále z tretieho miesta časom 1:45.62 postúpil reprezentant Bosny a Hercegoviny AMEL TUKA.

 amel tuka rozbeh7

V kvalifikácií diskárov si výborne počínal cyperský reprezentant APOSTOLOS PARELLIS, ktorý síce neprekonal kvalifikačný limit 65.50m, ale pokusom z tretej série 64.50m skončil v skupine A tretí, čo bol celkovo siedmy najdlhší pokus a bude hádzať vo finále. pareli kval.disk2

Nedarilo sa Slovincovi KRISTIJANOVI ČEHOVI, ktorý mal jediný platný pokus v skupine B a výkon 59.55m znamenal konečné 31.miesto.

Slovinská šprintérka MAJA MIHALINEC vo svojom štvrtom rozbehu na 100m skončila piata časom 11.32s a bola časom prvou nepostupujúcou do semifinálových behov.

Delené 15.miesto v žrdi obsadil výkonom 560cm grécky pretekár Emmanouil Karalis a vo finále sa nepredstaví.

V prvý deň MS sa premiérovo na seniorskom šampionáte predstavila Gabika Gajanová. Hneď v prvom rozbehu na 800m skončila časom 2:04.45 siedma a do dalšich bojov nepostúpila.

Slovinska výškarka Maruša Černjul prekonala 189cm, čo v súčte dvoch kvalifikačných skupín stačilo na konečné 16.miesto. Kvalifikačný limit bo 194cm.

Foto: Pavol Uhrin