Tisk
PDF

4. deň ME v Helsinkách: Obe štafety 4x400 m postúpili do finále

HELSINKI: Sobotný deň (30.6.) bol ako prvý na Majstrovstvách Európy v Helsinkách kompletne poznačený dažďom a tak to mali aj pretekári Top Athletics zložitejšie. Veľkú radosť pre český tým doniesli oba týmy na 4x400 m, keď sa zo semifinále dokázali kvalifikovať do nedeľných finálových bojov.

stafeta predavkaPavel Maslák mal v českej štafete najrýchlejší medzičas zo všetkých účastníkov 45.4 semifinále a aj jeho zásluhou sa aj Josef Prorok, Jakub Holuša a Němeček pobijú o medailové miesta. Chalani zabehli druhý najlepší čas 3:05.41.

Rýchle holky sa spolu s Denisou Rosolovou a Zuzanou Bergrovou kvalifikovali z tretieho miesta za 4. najlepší čas semifinále 3:30.86 do finále štafety na 4x400m. Denisa povedala: "Keď som sa ráno zobudila, strašne ma bolela hlava a nemohla som sa rozbehnúť. Až po 220m som začala pridávať a sťahovať súperky. Zuzka Bergrová na tom bola podobne, už toho máme hodne za sebou a únava sa začína prejavovať." Budeme kvartetu v zložení Bartoničková, Rosolová, Bergrová, Hejnová vo finále držať palce.

Slovenskú časť Top Athletics veľmi nepotešil Marcel Lomnický v kladivárskom finále, keď v mokrom kruhu po 1. Sérii bol na 9. Mieste za výkon 73.41m a nepodarilo sa mu pridať potrebné centimetre. Lomnický nakoniec nepostúpil do užšej osmičky: "Neviem, prečo som hádzal tak zle. Cítil som sa lepšie ako v kvalifikácii, aj kruh bol rýchlejší, keďže bol mokrý po daždi. Nehádzal som to na čo mám, nezvládol som to. Chcel som príliš veľa to je jasné, teraz tréningový cyklus aby to na olympiáde bolo oveľa lepšie," vraví Marcel Lomnický.

Lucie Škrobáková po semifinále na 100 m prek. obsadila prvé nepostupujúce 5. miesto 13.17: "Keby som si na finále neverila, ani by som na štart nenastupovala. Bude ma to mrzieť, ale po 6 týždňoch, keď som kvôli natiahnutiu nemohla trénovať, nemôžem byť prekvapená. Som typ, ktorý potrebuje trénovať do poslednej chvíle a tie prekážky neboli vybehané. Dúfam, že zostanem zdravá a predám formu v Londýne."

Foto:  www.graf.cz Aleš Graf