Tisk
PDF

Bronz pre Rychlé holky na 4x400 m vo finále ME v Helsinkách

HELSINKI: V posledný deň Majstrovstiev Európy (1.6) potešili celú českú výpravu Rychlé holky na čele s Denisou Rosolovou a Zuzanou Bergrovou z Top Athletics. Štafeta na 4x400 metrov v zložení Bartoničková, Rosolová, Bergrová, Hejnová vybojovala cennú bronzovú medailu v čase 3:26.02.

baby"Keď sme šli dnes na štadión, tak sme neverili, že dokážeme dnes bežať rýchlo. Únava je už poriadna. Na prvých 80 metroch som si ale myslela, že budeme ešte bojovať aj o striebro, ale potom som stuhla a bola som rada, že som dobehla do cieľa," povedala Denisa Rosolová. Zuzana Bergrová dodala: "Robili sme čo sme mohli. Je to pre nás skvelý výsledok, v Daegu sme tak rýchlo nebežali."

5. miesto a národný rekord na 4x400 m pre český tým (Maslák, Holuša, Němeček, Prorok) v Helsinkách 3:02,72. To je výsledok mužskej štafety na 4x400m, ktorá by sa tiež mohla nazývať „Rychlí kluci". Jakub Holuša povedal: "Vôbec som nevnímal čas, len som sa snažil dotiahnuť do to finišu, takže ma rekord prekvapil." Josef Prorok: "Bežali sme na doraz a je to pre nás skvelý výsledok. Národný rekord sme stiahli o 3 desatiny, takže sme nadšení. Tímy tu boli v najlepšej možnej zostave, takže je to skvela skúsenosť."

Na záver európskeho šampionátu atléti Top Athletics získali spolu 2 zlaté medaile (Maslák, Veselý), 1 striebornú (Rosolová) a podieľali sa na bronze v štafete (Rosolová, Bergrová). Moc gratulujeme a ďakujeme!

Foto:  www.graf.cz Aleš Graf