Tisk
PDF

Zlato na 400m, bronzy zo štafety – sumár výsledkov z Göteborgu

GOTEBORG: Úspechy, prekvapenia aj sklamania. Tak by sa dali pár slovami zhrnúť Halové majstrovstvá Európy v atletike v Göteborgu a podobne i účinkovanie atlétov manažérskej skupiny TOP ATHLETICS.

Ako medzinárodná skupina sme mali v štartových listinách 13 atlétov zo 4 krajín – Česka, Slovenska, Poľska a Rakúska.

malso zlato a skoro zlatoZ trojdňového šampionátu si nakoniec doniesol medailu Pavel Maslák – zlato z behu na 400m za nový český rekord 45.66 a bronz zo štafety 4x400m (čas 3:07.64), a Josef Prorok, ktorý bol taktiež členom štafety.

Mnoho atlétov ostalo len tesne za finálovými bránami. Od finálových miest delilo našich atlétov len veľmi málo a často to boli len centimetre a tisíciny sekundy. Lucie Škrobáková takto prišla o takmer isté finále v behu na 60m prekážok. Aj tak však predvádzala vyrovnané a kvalitné výkony. Za výkon 8.09 zo semifinále (rovnaký ako mala aj postupujúca Fínka Neziriová) jej patrí 10.miesto.

Šprintérka Kateřina Čechová bežala v rozbehoch i v semifinále na 60m len pár stotín za svojim osobným a českým rekordom 7.24s, ale na finále to nestačilo. Pripísala si prvé miesto za finálovou osmičkou.

Jozef Repčík v semifinále behu na 800m bol vpredu, ale zradila ho taktika, ale na postup určite mal. Pripísal si celkovo 9.miesto s časom 1:50,28.

Menej sa darilo technickým disciplínam, keď sa do finále nedostali sestry Velďákové v diaľke ani trojskoku, ani naši výškari Horák a Kabelka. Danke Velďákovej chýbali do finálovej osmičky len 3 cm a výkonom 13.82m si pripísala 10.miesto.

Ďakujeme za skvelú reprezentáciu a tešíme sa na výsledky v lete!

Foto: Aleš Graf, www.graf.cz

maslo zlato img00019