Tisk
PDF

Atletické správy TOP ATHLETICS: Atletický most v Dubnici v novom termíne

Najnovšie správy zo sveta atletiky, štatistiky, výsledky, pripravované akcie v Česku, na Slovensku aj vo svete za účasti týmu TOP ATHLETICS.

img00019Zmena termínu - Atletický most 2013

11. ročník medzinárodného mítingu Atletický most - Memoriál Zdenka Hrbáčka posunul o 4 dni skor termín v lete 2013. Uskutoční sa už 21. augusta v stredu ako prvý veľký míting po MS v Moskve. Posun termínu už odsúhlasila aj Európska atletická asocácia European Athletics.

Halová sezóna: výška (www.moravskavyskarskatour.cz)

Posledným víkendom sa skončila halová sezona 2013. Uskutočnili sa už aj všetky halové výškarske mítingy a naše sa nestratili. Jednotkou v bodovaní je nemecký Arnstadt, v tesnom závese nasledujú obe podujatia Moravskej výškarskej tour Hustopečské skákání a Beskydská laťka na 2. mieste (rovnaký súčet v rámci bodovania All-Athletics.com) a Banskobystrická latka (napriek len jednej súťaži mužov) na 4. mieste na svete. Výkon Alessie Trostovej 200 cm z Vendryne ostal jediným dvojmetrovým ženským výsledkom celej halovej sezóny. Vo finále mužskej výšky na HME v Goteborgu bolo 5 skokanov, ktorí štartovali na našich výškach, zo žien 4. V oboch prípadoch polovica finále. V top 20 svetových halových tabuliek 2013 je po 8 mužov a žien, ktorí štartovali na našich mítingoch, teda takmer polovica.

Halová sezóna: atléti (www.topathletics.org)

Jednotkou Top Athletics v halovej sezóne 2013 je Pavel Maslák, ktorý vyhral HME a je jednotkou v európskych tabuľkách roka. Vo svetových 2013 mu patrí 3. miesto za študentami v USA Lendorem z Trinidadu (45.15) a Američanom Berrym (45.64). Pavel Maslák sa už v nedeľu vydal na ďalšie takmer mesačné sústredenie do Potchefstroomu v JAR, prvé dni budú voľnejšie, ale v druhom týždni už začne kvalitný tréning pod vedením Dalibora Kupku. Do halových TOP 20 na svete 2013 sa ešte dostali prekážkarka Lucie Škrobáková, trojskokanka Dana Velďáková a z mužov americký prekážkar Jeff Porter.

Foto: Aleš Graf, www.graf.cz