Tisk
PDF

Libor Charfreitag štvrtý vo Walnute, Jeff Porter druhý

V priebehu víkendu mali naplánované štarty dvaja členova TOP ATHLETICS. V Amerike štartoval slovenský kladivár Libor Charfreitag a tiež americký prekážkar Jeff Porter.

kladiva2Libor Charfreitag obsadil na 55. ročníku atletického mítingu Mt. SAC Relays v americkom Walnute v súťaži kladivárov 4. miesto výkonom 73,63 m. Pre európskeho šampióna z Barcelony 2010 to boli prvé preteky od 28. júna 2012, keď neuspel v kvalifikácii na ME v Helsinkách. Charfreitag v predchádzajúcich rokoch vo Walnute 13-krát zvíťazil.

„Začal som sezónu výkonom 73.63m a štvrtým miestom. Nie je to čo som čakal, trúfal som si a cítil som sa na B limit, čo je 76m. Lenže ma prekvapilo, ako som reagoval na prvé preteky po tak dlhej pauze. Cítil som sa nervózny, v kruhu dezorientovaný a nemal som dobré spojenie s náčiním. Jeden pokus mi ale vyšiel a letel za hranicu B limitu, ale mal som diskutabilný prešľap. Celkove pocity však nehodnotím zle, cítil som, že mám v sebe rezervy na ďalšie zlepšenie. Budem teraz v najbližšej dobe častejšie súťažiť, takže dúfam, že sa to bude zlepšovať.

Prekážkar Jeff Porter, USA ako sám napísal, takmer rozbil bloky na Kansas Relays, napriek tomu však skončil druhý za 13.44 (+2.2) na 110m prekážok.