Tisk
PDF

Našich atlétov čaká štart na Diamantovej lige v New Yorku a Eugene

Po čínskej tour sa česká elita Top Athletics vrátila domov. Vítězslav Veselý bude oddychovať a další štart ho čaká pravdepodobne až na Odložilovom memoriáli. Zato Pavel Maslák má nabitejší program.

mazacmartinRýchlosť si otestuje na 200 m v sobotu na pražskom šampionáte a potom sa vydá na ďalšiu ďalekú cestu, do Eugene na míting Diamantovej ligy Prefontaine Classic, kde 1. júna pobeží 400 m proti Jamesovi a Merrittovi.

Na treťom dieli DL v New Yorku bude mať Top Athletics dvoch zástupcov, amerického prekážkara Jeffa Portera a slovinskú oštepárku Martinu Ratejovú.

Viacerí naši atléti budú mať tento víkend povinnosti v EPM (A-kategória Portugalsko Škrobáková a B-kategória Dubnica v drese Dukly Praha Holuša, Balner, Vadlejch, v dubnickom drese Repčík, Kabelka a ako hosťujúci cudzinci Novotný a Poliak Parszczynski).

Dana Velďáková sa pred cestou do Eugene otestuje 26.5. doma v Košiciach na mítingu GPS. Na vrhačský míting do nemeckého Halle pojde oštepár Petr Frydrych a do nemeckého Rhede v nedeľu Kateřina Čechová a Martin Mazáč.