Tisk
PDF

Repčík ani Balner ráno v Moskve nepostúpili

Slnečné počasie v Moskve počas prvého dňa MS 2013 niektorým našim atlétom dnes 10. augusta veľmi nepomohlo. Žrdkár Michal Balner neprekonal 540 v kvalifikácii a Jozef Repčík nevybojoval postupové miesto v behu na 800m za 1:47.93.

repcikgraf„Dnes jsem to podělal a zklamal svoji formu. Nic méně závody nekonči a já se budu snažit skočit na co letos mám," sklamane okomentoval svoje predstavenie v kvalifikácii Michal Balner, ktorý nezvládol svoj pokus na 540 cm.

Jozef Repčík zvolil útok zo zadných pozícií, keďže beh bol rozbehnutý svižne a zverenec Marcela Lopuchovského si na taký rýchly štart netrúfal. Tempo však v záverečných metroch už nedokázal dotiahnuť a skončil vzadu v poli porazených s časom 1:47,93.

"Cítim sa vyhoretý, nohy nešli, chýbala mi iskra. Musel som si dávať pozor na rýchle tempo, bežali 200 m za 24.5., keby som bežal takto rýchlo, tak by som mal problém dobehnúť. Takže nechcem sa vyhovárať, ale ako viete mal som zvýšenú teplotu a týždeň som nemohol trénovať. Musel som teda bežať opatrne a tak čas pod 1:48 asi zodpovedá mojim momentálnym schopnostiam. Bežal som len tretíkrát v kariére pod 1:48 v rozbehoch. Medzičasy som si sledoval, cítil som, že medzi 500-600 som sa ostatným začal približovať, ale zrýchlenie ktoré sa mi podarilo v Tábore, tentoraz neprišlo. Napriek tomu je to tretí najkvalitnejší rozbehovy čas mojej kariéry. Ešte sa musím poriadne dostať z prechladnutia a potom si zapretekať v druhej časti sezóny." Výsledky v rozbehov na 800metrov.

Pre Repčíka ani Balnera sezóna týmito výkonmi nekončí a už teraz začínajú plánovať ďalšie štarty, kde by si chceli vylepšiť reputáciu, aj pocit z vlastného pretekania.