Tisk
PDF

Janka Velďáková bojovala v Moskve a predviedla 648 cm, Závacký 10.46 na 100m

Prvý súťažný večer v Moskve uzavrela pre skupinu TOP ATHLETICS Janka Velďáková v kvalifikácii skoku do diaľky žien. Bojovala veľmi a nepredviedla ani jeden neplatný pokus, ale ani 648 z druhej série na postup nestačilo. Išlo o centimetre – 657 cm už znamenalo finále.

jankaveldakova"Skákalo sa mi super, škoda hlavne tretieho pokusu, ktorý bol úplne bez dosky, čistý skok by stačil na finále. S trénerom sme sa zhodli, že to bolo jedno z mojich najlepších vystúpení na vrcholnom podujatí po Osake. Skákala som vyrovnane, aj technicky veľmi dobre - chýbalo naozaj málo a mohla som bojovať aj zajtra. Z mojej strany spokojnosť, spravila som pre danú chvíľu maximum. Je to aj o šťastí," popísala svoj výkon zverenkyňa trénera Dubovského Janka Velďáková, ktorá si zapíše celkové 19. miesto.

Finále diaľky bude sledovať v nedeľu, ale želiezkom v ohni bude ešte sestra Danka, ktorá má kvalifikáciu trojskokaniek v programe v utorok 13.8 o 9:25h, 14.30m je postupová hranica.

Šprintér Adam Závacký sa ako prvý Slovák v histórií majstrovstiev sveta predstavil v behu na 100 m. Nakoniec však s časom 10.46 skončil šiesty v rozbehu, celkovo na 41. mieste. "Cítil som sa dobre, ale je mi jasné, že očakávania aj moje aj trénerove boli väčšie. Štart mi nevyšiel, slabý predklon, mierne som zaspal. Ďalšia časť bola dobrá a v závere som cítil, že mi vytuhli nohy. Áno, aj som si uvedomil, že šprintér vedľa mňa spadol. Možno som si mal dať ešte dlhší úsek v rozcvičke. Inak to bolo všetko super, tréma žiadna. Máte pravdu je to môj tretí najlepší čas kariéry. Ďalšia veľmi cenná skúsenosť."

Výsledky skoku do diaľky a rozbehov na 100m môžete sledovať na webe.

Pre najaktuálnejšie informácie sledujte Facebook Top Athletics.