Tisk
PDF

Lucia Klocová si užíva materstvo

Najlepšia slovenská atltéka za rok 2012, Lucia Klocová, sa už takmer tri mesiace teší s prvorodeného synčeka Adamka. So svojou manažérskou skupinou Top Athletics sa chce podeliť exkluzívne fotografie potešiť fanúšikov atletiky. Bude aj z malého Adamka raz bežec?

adamko m 1"Vrátim sa o rok, možno o dva. Začať s pohybom musím však čím skôr, aby som sa dostala do základnej formy. Nechcem to unáhliť, najideálnejšie je to po 6 mesiacoch od pôrodu. Začať spevňovať svalstvo, regenerovať vo vode, plávať," plánovala Lucia tesne pred porodom. Skutočne sa ako atlétka neprestala hýbať a v opatovnom získavaní kondície jej pomáha aj špeciálny športový kočík, s ktorým sa dá behať.

Na rozdiel od niektorých kolegýň mamičiek, ako je napríklad oštepárka Barbora Špotáková, na tartanové ovály ešte nemyslí. "Návrat do vrcholovej formy je pre bežcov oveľa zložitejší v porovnaní s inými disciplínami, ako sú napríklad vrhy a hody," priblížil Luckin tréner Pavel Slouka, ktorý sa momentálne venuje hlavne mladým martinským triatlonistom.

Návrat na dráhy je však stále v pláne. Začiatkom budúceho roku budú kontrétne kroky v príprave jasnejšie a spolu s trénerom budú informovať o ďalších krokoch v príprave.

Foto: Archív Lucie Klocovej

DSC 0020-1m  IMG-20130827-WA000m lucia a adamko 09.13