Tisk
PDF

Atletika s Top Athletics – novinky z prípravy atlétov

Viacero atlétov manažérskej skupiny TOP ATHLETICS využilo na začiatok prípravy pobyt vo Vysokých Tatrách pred ďalšími novembrovými sústredeniami v zahraničí. Medzitým ukončil kariéru český prekážkar Josef Prorok vzhľadom na nekončiace zdravotné problémy.

repcik tatryNa halovú sezónu sa chystajú Pavel Maslák na 400 m, šprintérka Katka Čechová, prekážkar Martin Mazáč a aj Lucia Škrobáková. Jakub Holuša zmenil trénera, už sa pripravuje pod vedením Jiřího Sequenta v jeho skupine (o.i. Lenka Masná) a ešte sa nerozhodol na ktorú disciplínu by sa zameral v halovej sezóne 2014.

Zo slovenských atlétov sa na halu chystajú sestry Velďákové a výškari, rovnako šprintér Adam Zavacký. Naopak v halovej sezóne neplánuje štarty osemstovkár Jozef Repčík.

Z našich atlétov z ďalších krajín budú mať ambície v halovej sezóne rakúsky míliar Andreas Vojta, americký prekážkar Jeff Porter, o halových štartoch uvažuje aj Jamajčan Edino Steele, bronzový z MS v Moskve v štafete, na domáce HMS v Sopote myslí Anna Rostkowská na 800 m.

Lucia Klocová sa už pripravuje na návrat

Slovenská rekordérka a najlepšia bežkyňa absolvovala prvé sústredenie vo Vysokých Tatrách, v primeraných dávkach.

Na pôde Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR jej bola vo štvrtok udelená medaila prof. Vladimíra Černušáka za vynikajúce mimoriadne výsledky dosiahnuté na významných medzinárodných športových podujatiach. V jej neprítomnosti mal tú česť prevziať spomenuté ocenenie v zastúpení z rúk ministra manažér Alfons Juck.

Lucia má postupné plány v súvislosti s návratom na súťažné kolbištia. O termínoch bude včas informovať, ale v každom prípade sa týkajú až letnej sezóny 2014.

Foto: Jozef Repčík, archív.