Tisk
PDF

Lucia Klocová plánuje prvý štart už v lete 2014

Na dnešnej tlačovej konferencii v Národnom športovom centre v Bratislave prezradila mladá mamička Lucia Klocová svoje najbližšie športové plány. Na atletické dráhy sa najlepšia atlétka Slovenska roku 2012 plánuje vrátiť už budúcu letnú sezónu.

lucia a tymZverenkyňa trénera Pavla Slouku sa ku športu vracia po zhruba piatich mesiacoch.

„Začala som športovať asi tak mesiac dozadu, takže som kondične asi tam, kde som bola pred 15 rokmi. Len skúsenosti sú lepšie," popisuje svoje pocity po sústredení v Tatrách Lucia. „Teraz som zadýchaná ako po olympijskom finále aj po voľnom tréningu," usmiala sa. Päťmesačný Adamko ustál sústredenie s mamou v poriadku, čo bolo pre celú rodinu prvoradé.

„Začala som behať rýchlejšie a teším sa na lepšie pocity po behu. Zatiaľ je to hlavne boj s vlastným telom," priznáva čoskoro tridsaťročná Martinčanka. Sústredenie v zahraničí teraz neplánujú kvôli synčekovi. „Budeme sa pripravovať doma a v Českej republike. Na jar sa možno presunieme autom do Talianska, ale určite nebudeme nikde letieť."

Spolu s trénerom Pavlom Sloukom si žiadne konkrétne ciele nevytyčujú. „Príprava je pre mladú mamičku náročná po všetkých stránkach a iba sa ukáže, akým smerom sa to celé bude uberať. Všetko záleží aj od zdravotného stavu a až potom si stanovíme nejaké ciele," hovorí tréner Slouka o vrchole sezóny na majstrovstvách Európy v Zürichu. „Teraz musím Lucku skôr brzdiť. Eufória je veľká, aj keď nejaké limity a umiestnenia nás teraz až tak nezaujímajú."

To, že má Lucia chuť behať pociťovala už dávno. „Chuť do tréningu mám obrovskú – z toho vyplýva aj tá eufória. Chcela by som zas behať tak rýchlo a s takými dobrými pocitmi. Ale súťaže a predštartový stres mi až tak nechýba. Každým tréningom však cítim, že sa zlepšujem a dostávam do formy. Z 15 kilogramov po tehotenstve mi zostali už len tri," prezradila mamička Adamka.

mala lucia

VIDEO rozhovor s Luciou Klocovou prezradí ešte viac.

Zuzana Trojáková