Tisk
PDF

Jozef Repčík si pochvaľuje sústredenie v Etiópii

Novinkou pre slovenského bežca Jozefa Repčíka je pobyt v tréningovom kempe v Etiópii. Podelil sa s nami o svoje dojmy. „Pozdravujeme zo sústredenia z Etiópie z komplexu Yaya Village. Po 10 dňoch zabiehania priletel za mnou už aj tréner Marcel Lopuchovský. Po týchto dňoch môžeme konštatovať, že je to tu jedno veľmi nádherné miesto s množstvom milých ľudí," popisuje Jozef zo sústredenia. 

repciketmaly„Komplex je prispôsobený pre Európanov takže nie je žiaden problém so stravou ani vodou. Ale aj tak si je treba dávať veľký pozor aby človeka nejaká maličkosť nevyradila z tréningu. Okrem nadmorskej výšky 2700m je pre nás veľkou novinkou aj trénovanie o 7:30 ráno. Až po tomto tréningu nasledujú raňajky. Ale tak to tu chodí."

"O takomto čase stretávame v okolitom lese a lúkach, na ktorých sa behá veľké skupiny etiópskych bežcov. Medzi nimi napríklad svetového rekordmana Kenenisu Bekeleho. Dievčatá tu nezaostávajú za mužmi, ale všetci trénujú v skupinkách spolu. Je pre nás až zarážajúce, ako rýchlo dokážu v tejto nadmorskej výške behať. Ale predsa je to ich prirodzené prostredie."

"Po pár dňoch sa už aj ja dostávam do obvyklej pohody a pridávame aj v tréningovom zaťažení. Ďalšou zaujímavou vecou je, že nikto tu nebehá na metre alebo kilometre ako u nás, ale na minúty a hodiny. Pred tréningom sa nezahlási ideme behať 15kilometrov, alebo ide sa behať 80 minút. V našom komplexe sme taká skupinka slovensko-poľsko-kanadských bežcov a k našim tréningom sa vždy pripájajú aj domáci atléti. Do konca sústredenia nám ostáva ešte 9 dní, tak sa ohlásime čo zaujímavé nás ešte postretlo."