Tisk
PDF

Pavel Maslák už vlastní řidičák, Lomnický promuje. Atletika s Top Athletics

V predvianočnom čase vám prinášame najnovšiu várku atletických správ zo sveta TOP ATHLETICS. Okrem úspešných umietnení v športových anketách informujeme aj o novinkách, ktoré majú jednotliví športovci. 

marcel-lomnickyPredvianočný čas je úspešný pre atlétov v anketách. Vítězslav Veselý bol úžasný druhý o Sportovce roku ČR, v atletovi roka SR bol druhý Marcel Lomnický a tretia Dana Velďáková z tých, ktorí spolupracujú s TOP ATHLETICS.

V dobrej forme sa nachádza Jakub Holuša, ktorý bude štartovať na Silvestrovskom behu v rakúskom Peuerbachu. Ten máva tradične kvalitné obsadenie. Pobeží tam aj rakúsky míliar Andreas Vojta.

Zo sústredenia v Etiópii sa vrátil Jozef Repčík, plný dojmov, ale hneď ho skolila zvýšená teplota.

Dnes v piatok promuje na univerzite vo Virginii Marcel Lomnický, blahoželáme!

Zaujímavosť zo zákulisia Pavla Masláka, práve si dokončil vodičský preukaz.

Vo svetových rebríčkoch Athletics Weekly, ktoré zostavila európska skupina odborníkov ako protiváhu proti rebríčkom Track and Field News, kde medzi zostavovatelmi prevažujú Američania. Princíp zostavovania top ten je rovnaký, na základe umiestnení na významných podujatiach ako hlavný faktor, potom vzájomné súboje najlepších a tretie kritérium kvalita výkonov. Štyria zástupcovia Top Athletics sa dostali do rebríčkov (top 10 na svete) - Veselý je prvý v oštepe, Melich tretí v kladive, Lomnický šiesty v kladive, Maslák siedmy na 400 m a Dana Velďáková desiata v trojskoku.

Foto: webnoviny.sk