Tisk
PDF

Výškar Kabelka začal sezónu. Ostatní na sústredeniach

Šprintér Pavel Maslák je na sústredení v nemeckom Chemnitz, kladivári Libor Charfreitag a Marcel Lomnický si rozložili stan v juhoafrickom Stellenboschi a aj ďalší naši atléti ešte absolvujú posledné sústredenia. Výškar Michal Kabelka má za sebou štart halovej sezóny v piatok na Strahove. Skákal v rámci tréningu a dosiahol 210cm, bol sám v súťaži. Edino Steele absolvoval tréningovy test na Jamajke so skvelým časom 1:00.8 na 500 m.

Kabelka

Hneď po koncoročných sviatkoch sa aj najlepší slovenskí atléti rozutekali na prípravu do sveta. V juhoafrickom Stellenboschi sa prvý raz pripravujú spoločne elitní kladivári Marcel Lomnický a Libor Charfreitag.

"Do Juhoafrickej republiky by mal odletieť 18. januára aj osemstovkár Jozef Repčík, ktorý sa už zotavil z choroby, ktorá ho trápila po návrate z decembrového sústredenia v Etiópii," informoval šéftréner Slovenského atletického zväzu (SAZ) Martin Pupiš pre atletikasvk.sk.

Na halovú sezónu s vrcholom na marcovom šampionáte v Sopote sa pripravujú v Banskej Bystrici skokanské sestry Dana a Jana Velďákové. "Po hale by mali ísť na sústredenie do španielskeho Benidormu, kde by im mal robiť spoločnosť aj výškar Peter Horák," pridal ďalšiu informáciu Martin Pupiš. Horákovým novým trénerom je totiž kouč dvojičiek Velďákových Radoslav Dubovský.

Podľa plánu trénuje aj mamička Lucia Klocová. "Verím, že azda stihne aj majstrovstvá Európy v Zürichu," nádejal sa Pupiš.