Tisk
PDF

Lomnický a Charfreitag si pochvaľujú Stellenbosch

Slovenskí kladivári sa už od začiatku roku pripravujú v juhoafrickom meste Stellenbosch. Majster Európy z roku 2010 Libor Charfreitag a finalista z majstrovstiev sveta v Moskve Marcel Lomnický si miestne podmienky pochvaľujú.

libor a marcel jar 2014

„Máme sa tu zatiaľ veľmi dobre, počasie nám praje a každý deň je slnečno okolo 30 stupňov Celzia. Máme ideálne podmienky na tréning, čo sa týka počasia, ale aj sektor je vynikajúco pripravený," popisuje člen Top Athletics Marcel Lomnický. Mesto Stellenbosch, ktoré sa nazýva aj "mesto dubov", sa nachádza asi 50 kilometrov východne od Kapského Mesta.

„Hádžeme v sektore sami, nebehá nám nikto cez pole, ako to obyčajne býva. Takže máme pokoj a môžeme sa naplno sústrediť na tréning. Posilňovňa je taktiež skvele vybavená a nič nám nechýba ani z tohto hľadiska. Pracujeme najmä na objeme a technike, v tomto období je to dôležitejšie ako ďaleké hody, ktoré by mali prísť v lete," dodáva 26-ročný reprezentant, ktorého cieľom je na ME v Zürichu vylepšiť 11. miesto z roku 2012.

V stredisku sa momentálne pripravujú aj ďalšie hviezdy, ako napríklad poľská majsterka sveta a majsterka Európy v hode kladivom Anita Wlodarczyková. Kladivári sa zdržia ešte niekoľko týždňov. „Sme tu až do 10. Februára," doplnil Charfreitag.

Zuzana Trojáková