Tisk
PDF

Repčík chváli Afriku a myslí na Zürich

Niektorí atléti TOP ATHLETICS halovú sezónu preferujú, iní ju nemajú v láske a ďalší ju obetujú príprave na letné vrcholy sezóny. Tento rok sa už v teplom Potchefstroome pripravuje aj slovenský bežec, strieborný na 800 m na tohoročnej Svetovej univerziáde v ruskej Kazani, Jozef Repčík.

RepcikJar2014

Pozdravujeme zo sústredenia v Južnej Afrike. Máme za sebou prvý týždeň trénovania a všetko prebieha v poriadku," hlási zverenec trénera Marcela Lopuchovského. V hale sa však napokon predsa len plánuje ukázať. „Tento rok vynechávame halovú sezónu, kde absolvujeme asi len 2 štarty (čo ale neznamená že ju nesledujeme a držíme všetkým slovenským a českým atlétom päste), takže sa stále venujeme skôr objemovej príprave a nabehávaniu kilometrov."

Na koncoročnom sústredení v Afrike sa Jozef cítil dobre. „Predchádzajúce sústredenie v Etiópii splnilo očakávania, lebo sa mi tu trénuje oveľa ľahšie ako po minulé roky, z čoho som nesmierne rád. Aklimatizácia ani nebola nutná, bez problémov som nabehol do tréningu."

Druhý najväčší svetadiel bežcovi sadol po všetkých stránkach. „Ako vždy sme tu našli skvelé podmienky na trénovanie. Počasie je zatiaľ perfektné, aj keď by niekedy nemuselo byť až tak teplo (úsmev). Nedeľňajšie popoludnie sme si skrátili výletom na leviu farmu. Bol to príjemný oddych," dodal dvadsaťsedemročný finalista majstrovstiev Európy 2012.

Atletická skupina zostáva na sústredení do 15. februára, takže ich ešte čakajú tri týždne tvrdého tréningu. "Všetko smerujeme na kontinentálny šampionát v Zürichu. S limitom by som nemal mať problém. Pred dvoma rokmi som bol na Európe vo finále, iné ciele nemôžem mať ani teraz. Skôr chcem ísť vyššie," tvrdil Jozef Repčík v decembri.

Zuzana Trojáková

Foto: Archív JR