Tisk
PDF

Maslák opět rekordně. Mazáč do Sopot - výsledky z Prahy

K vrcholům druhého dne 40. ročníku halového MČR mužů a žen patřil tento víkend (15-16.2) národní rekord Pavla Masláka na dvoustovce a osobní rekord Martina Mazáče na překážkách. Přinášíme přehled výsledků členů skupiny TOP ATHLETICS dle atletika.cz.

 MASLOBEH TURINmalyUž v rozběhu dvoustovky zaběhl Pavel Maslák rekord šampionátu, když výkonem 20.71 vylepšil 13 let staré maximum mistrovství Radka Zachovala o devět setin.

Ve finále však svěřenec Dalibora Kupky svoji laťku ještě o řád zvýšil, když si vzal i Zachovalovo národní maximum z téže sezóny, letos nejlepším světovým časem 20.52 jej překonal o mohutných 17 setin!

"Věděl jsem, že mohu běžet rychleji než v rozbězích, ale čekal jsem, že to bude maximálně o pár setin," prohlásil Maslák s tím, že výkon z dvoustovky mu o formě napověděl více než ten včerejší ze šedesátky, kde také zářil. "Teď vím, že pokud mi forma vydrží, můžu v Sopotech běžet hodně rychle," dodal novopečený rekordman.

Laťku ve výšce 575 cm, jejíž zdolání by poslalo tyčkaře na HMS, měl náš Michal Balner už už skočenou, nakonec však po jistém otálení přeci jen putovala k zemi. Jistou útěchu mohl svěřenci Boleslava Patery přinést alespoň čtvrtý mistrovský titul v kariéře za 560 cm.

17 let nevídaný čas na halovém mistrovství zaběhl na osmistovce Jakub Holuša. Svěřenec Jiřího Sequenta, který již má splněný limit pro HMS na trati 1500 m, byl v cíli za 1:48.07.

O nejzářivější počin prvního dne se postaral Martin Mazáč z Univerzity Brno, který vyhrál šedesátku překážek za 7.64, což je druhý nejlepší výkon mistrovství a také splněný limit na halové mistrovství světa v polských Sopotech. V neredukovaných světových tabulkách dle IAAF se Martin řadí na patnácté místo. "Velká spokojenost a úleva. Vloni se mi to na republikovém šampionátu také povedlo, takže jsem věřil, že to může vyjít. Ovšem tak super čas jsem opravdu nečekal, spíš jsem tipoval, že pokud to vyjde, bude to maximálně lehce pod 7.70," prohlásil svěřenec Ludvíka Svobody.

Dvanáctý titul kariéry přidala do sbírky překážkářka USK Praha Lucie Škrobáková. Do soutěže vstoupila rozběhovým časem 8.23, jímž vylepšila vlastní tabulkově nejlepší výkon této sezony, ve finále pak ještě tři setiny ubrala. Ani to však svěřenkyni Jakuba Uhra neotevřelo cestu na HMS do Sopot, k tomu by musela běžet ještě minimálně o čtyři setiny rychleji.

Kompletní výsledky halových M-ČR 2014.

Foto: Aleš Graf, www.graf.cz