Tisk
PDF

Halové MS Sopot: Sumár prvého dopoludnia

lenka masna sopotmSkvelé výkony previedla celá skupina atlétov Top Athletics hneď v úvodné dopoludnie halových majstrovstviev sveta v Sopote (7.3). 

Semifinále behu na 400m bude mať rovno dvoch zástupcov z radov skupiny TOP ATHLETICS. Pavel Maslák postúpil z 2. miesta s časom 46.01 - druhý najrýchlejší čas za Bahamčanom Brownom. Náš jamajský člen Top Athletics, Edino Steele postúpil na 400m s šasom 46.38 v prvom rozbehu z druhého miesta.

Semifinále je v programe už dnes o 21.25. 

Slovenská reprezentantka v trojskoku Danka Velďáková sa predstaví už vo svojom 4. finále halových MS. Postúpila zo 4. miesta výkonom 14.10, čo je aj jej najlepší výkon v tejto sezóne. Finále trojskoku žien bude v sobotu 8.3 o 18:05. 

Strieborný spred dvoch rokov v Istanbule, Jakub Holuša vybojoval v taktickom behu na 1500m skvelé postupové 2. miesto s časom 3:47,20. Či bude medaila ako v roku 2012 na 800m, to sa dozvieme už v sobotu o 20:00.

"Lokty jsou v této disciplíně úplně normální a já si potřeboval vybojovat postupovou pozici. Kdybych se nechal zavřít, neměl bych šanci na postup. Finále bude nevyzpytatelné, ale jsem připraven na spravedlivý rychlý běh i na taktický šťouchací,"popísal Holuša po behu.

Ďalšia finálová miestenka pre český tým v Sopote pribudla v behu na 800 metrov žien. Lenka Masná postúpila do finále v novom osobnom rekorde s časom 2:01.25 a o medaile sa pobije v nedeľu 16:35. 

"Našťastie som nemusela dlho čakať na výsledok a niekto mi zakričal, že som postúpila. Je to super a minuloročné MS v Moskve mi dodali sebavedomie - teraz viem, že možem bojovať so svetovou špičkou. Finále je otvorené," popísala sparing partnerka Jakuba Holušu. 

Flash rozhovory s atlétmi sledujte online na http://www.iaaf.org/competitions/iaaf-world-indoor-championships/iaaf-world-indoor-championships-2014-4952/news/flashinterviews

Výsledky