Tisk
PDF

Šprintéri zabojovali na 60 metrov. Závacký tesne nepostúpill, Kilty do semifinále

1 mala halaV rozbehoch na 60 metrov sa dnes (7.3) v prvý deň majstrovstiev sveta v Sopote predstavili hneď dve šrintérske nádeje skupiny TOP ATHLETICS. Celkovo figurovalo v štartovej listine 44 šprintérov na 60 m.

V druhom rozbehu štartoval slovenský reprezentant Adam Závacký s osobným rekordom 6.67. Náš šprintér trochu stratil pevnú zem pod nohami v závere rovinky, kde sa mu podlomili nohy, ale aj tak sa k osobnému maximu priblížil časom 6.71. Na postup to však do semifinále nestačilo a zverenec trénera Cupáka neskrýval smútok. 

"Vo finiši sa mi podlomili nohy, neviem, čo sa to stalo. Nebol som vobec nervózny pred štartom a na behanie so silnými súpermi som už zvyknutý, takže som chcel trochu lepší čas, prípadne nový osobák. S trénerom teraz rozoberieme sezónu a budeme sa pripravovať na ME v Zurichu. Možno skúsime aj 200m."

V štvrtom kole sa predstavil jeden z čiernych koní tejto disciplíny, talentovaný Brit Richard Kilty. Kilty si vyrovnal osobák v rozbehoch na 60m s časom 6.53 a vyhral štvrtý rozbeh. Patrí určite k adeptom na boj o medaile.

"Štart sa mi podaril a celkovo je skvelé byť na veľkom šampionáte. Je to moja prvá veĺká súťaž medzi dospelými. Predtým som bol často zranený a bolo to so mnou ako na hojdačke. Semifinále a finále bude tvrdým testom, či možem bežať ešte rýchlejšie."

Výsledky