Tisk
PDF

Pavel Maslák - zlatý drak zo Sopot

maslo gomola 1mFinále behu na 400 metrov mužov malo na 15. Halových majstrovstvách sveta v Sopote i zastúpenie z radov TOP ATHLETICS. Pavel Maslák patril medzi najvačších favoritov. To potvrdil a súperom nedal šancu.

Pavel Maslák vybojoval titul majstra sveta suverénnym sposobom v čase 45.24, osobný rekord a potrvdil svoju dominanciu počas celého šampionátu a i halovej sezóny. 

"Možno som pred štartom vyzeral, že som kľudný a sústredený, ale bol som veľmi nervózny. S trénerom sme sa dohodli, že sa budem tlačiť do čela už od štartu, čo nakoniec vyšlo. Je to neuveriteľný pocit byť majstrom sveta, neviem to popísať. Je to len začiatok roka a budem sa teraz sústrediť na obhajobu titulu majstra Európy."

Už v semifinále ukázal zverenec trénera Dalibora Kupku svoju suverenitu, keď postúpil s najrýchlejším časom z prvého miesta, aj keď mal svoju neobľúbenú tretiu dráhu. 

 V sobotnom finále štartoval už z lepšej piatej dráhy, ale mal za sebou najsilnejšieho súpera - Lalonde Gordona z Trinidadu. Ani to ho ale pri zisku titulu neohrozilo. 

 

Výsledky

Foto: Roman Gomola, Sopot