Tisk
PDF

Richard Kilty vybojoval ďalšie zlato pre Top Athletics

kilty sopotJedným z finalistov sobotných súťaží 15. Halových majstrovstiev sveta v Sopote bol i britský talentovaný šprintér Richard Kilty. Zo všetkých finálových súťaží sa člen skupiny TOP ATHLETICS. postaral o jedno z najvačších prekvapení. 

Už v semifinále behu na 60 metrov si veril a po víťazstve v osobnom rekorde 6.51 veril ešte v rýchlejší čas. Vo finále však nenašiel súpera a tak vybohoval prekvapivé zlato pre britský tým. 

S časom 6.49 bol nadmieru spokojný a titul majstra sveta bol prekvapením aj pre neho. "Prvýkrát reprezentujem svoju krajinu a chcel som z toho vyťažiť maximum. Posledných pár rokov som nemal šancu reprezentovať, keďže som nebol zaradený do týmu, ale teraz som všetkým dokázal, že ma nemali podceňovať," povedal Kilty v mix zóne. 

K úžasnému zlatu Pavla Masláka tak tento 24-ročný atlét pridal ďalší najcennejší kov. Porazil jamajských šprintérov Nestu Cartera, Kimmari Roacha, ako aj týmového kolegu Dwaina Chambersa, alebo favorita Bracyho z USA. 

Výsledky:

60 m: 1. Kilty (V. Brit.) 6,49, 2. Bracy (USA) 6,51, 3. Ogunode (Kat.) 6,52, 4. Su Ping-tchien (Čína) 6,52, 5. Phiri (Zambia) 6,52, 6. Chambers (V. Brit.) 6,53, 7. N. Carter 6,57, 8. Roach (obaja Jam.) 6,58.

Výsledky sumár

Foto: archív R. Kilty