Tisk
PDF

Zlatá tretra Ostrava i s Vítězslavem Veselým


vesely a zelezny mOrganizátoři Zlaté tretry využili nedlouhé přítomnosti Jana Železného a jeho svěřenců v České republice a na tiskové konferenci představili člena TOP ATHLETICS, oštěpaře Vítězslava Veselého jako další ozdobu mítinku. Nejde přitom o zprávu samozřejmou, neboť Veselý se dlouhodobě potýkal s problémy s kolenem, které ho omezovaly již při mistrovském závodě v Moskvě a ani poté nehodlaly ustoupit.

„Spíš se to ještě zhoršovalo, ačkoliv jsem koleno nezatěžoval," popsal Víťa zhruba půlroční období, v němž jeho vyhlídky nebyly příliš optimistické. Ještě když před dvěma měsíci odlétal na tradiční soustředění v Jihoafrické republice, nebylo zřejmé, zda vůbec letos začne závodit.

„Ale tamní teplo a vhodný tréninkový režim zafungovaly a začalo se to lepšit. Ve výsledku jsem toho natrénoval dost, byť v trochu jiném režimu. Koleno se podařilo stabilizovat tak, abych mohl myslet na podobné výkony jako vloni," popsal světový šampion, kterého letos čeká obhajoba evropského titulu z Helsinek.

„Ale to je ještě hrozně daleko. Koleno mě naučilo koukat se maximálně na týdny dopředu a i tak, co si člověk plánuje, může být celkem nepodstatné, protože pak to všechno může být jinak," dodal Veselý, který by měl začít sezonu 18. 5. V Šanhghaji, týden poté, co se vrátí ze soustředění ve španělském Alicante, kam odjíždí i s kolegy ze skupiny již tuto neděli.

Foto: Pavel Lebeda pro www.zlatatretra.cz

Zroj: atletika.cz