Tisk
PDF

55. ZLATÁ TRETRA OSTRAVA

tretra16.logo ZT55Guliarsky sektor bude svedkom rozlúčky
Vzhľadom na aktuálnu kvalitu na domácej scéne nebude chýbať na tohtoročnej Tretre ani vrh guľou mužov. Tomáš Staněk sa v halovej sezóne zlepšil na 21.30 a s takýmto výkonom môže pomýšľať aj na najvyššiu pozíciu na jubilejnom ostravskom mítingu. Ale nebude to mať ľahké, lebo po zranení by sa mal vrátiť aj medailista HME 2013 a 2015 v Prahe Ladislav Prášil. Obaja sú momentálne na sústredení v Juhoafrickej republike. Preteky však budú mať aj slávnostný nádych. To preto, že dvojnásobný olympijský víťaz Tomasz Majewski z Poľska absolvuje rozlúčkové turné a Ostrava ako zástavka nemôže chýbať. Poľský obor sa v roku 2016 totiž pripravuje na poslednú sezónu. Ďalšiu kvalitu predstavuje jeho krajan a juniorský majster sveta Konrad Bukowiecki, ktorý ešte patrí medzi juniorov aj v roku 2016. Do tretice sa predstaví od susedov aj Michal Haratyk, ktorý sa v halovej sezóne zlepšil na 21.35. Bohatú guliarsku školu USA bude zastupovať Kurt Roberts, ktorý sa v halovej sezóne zlepšil na 21.57 a získal titul majstra USA.
Už ohlásené hviezdy
400 m: Pavel Maslák
1500 m: Jakub Holuša
Oštep: Julius Yego, Vítězslav Veselý
Žrď: Shawn Barber, Jan Kudlička
Kladivo: Pawel Fajdek, Anita Wlodarczyková

Zlatá tretra Ostrava bude v olympijskom roku zameraná na predstavenie aktuálnych hviezd svetovej atletiky, domáce najväčšie mená a zároveň oslavu 55. jubilea pretekov v plne dokončenom vynovenom Mestskom štadióne. Tiež možnosťou na plnenie olympijských limitov.
V sieti Ticket-Art.cz sa už v decembri začal predaj vstupeniek na jubilejnú 55. Zlatú tretru Ostrava. Momentálne je predaných alebo rezervovaných už takmer 6500 miest. vstupenky: https://vstupenky.ticket-art.cz/sport/55-zlata-tretra-ostrava-2016-11989/
V súvislosti s jubilejným ročníkom, na ktorý budú pozvané významné osobnosti z historie tretry z domova i zo zahraničia začali organizátori používať špeciálne jubilejné logo.
Hviezdy a ďalšie disciplíny budeme postupne predstavovať až do konania pretekov. Rovnako sa pripravuje ďalšie rozšírenie projektu Čokoládovej tretry. Tá sa začína už 7.4. vo Vyškove za účasti legendárneho diskára Imricha Bugára a pokračuje 14.4. v Brne s Gejzom Valentom a 20.4. v Hranicích s Danielou Bártovou.

www.zlatatretra.cz