Tisk
PDF

Lavillenie má Ostravu rád, Bubka ako hosť

tretra16.logo ZT55Skok o žrdi bude veľkým sviatkom na jubilejnej Zlatej tretre Ostrava. Štart potvrdil olympijský víťaz a svetový rekordér Francúz Renaud Lavillenie, bude to už jeho štvrté vystúpenie v Ostrave. A medzi čestnými hosťami jubilea bude legendárny Sergej Bubka, v súčasnosti prvý viceprezident IAAF. Lavillenie dosiaľ štartoval na Morave trikrát, vždy vyhral, v roku 2012 rekord mítingu 590, v roku 2013 dosiaľ platný rekord mítingu 592 a v roku 2014 víťazstvo s 583 (trikrát atakoval 593). Francúz má viac ako pozitívny vzťah k podujatiam v Česku. Okrem Tretry vyhral v marci 2015 halové ME v Prahe 604 a tento rok v marci v Jablonci nad Nisou skočil svetový halový výkon 2016 603 cm.
Áno je to pravda, do Česka sa rád vraciam. Do Ostravy sa teším, bude to už moje štvrté vystúpenie u vás, v sezóne 2016 po Šanghaji moj druhý štart. Chcel by som atakovať svoj rekord mítingu z roku 2013," odkázal.
Jeho video pozdrav

Už predtým bol potvrdený štart majstra sveta 2015 Kanaďana Shawna Barbera, českého elitného dua Jan Kudlička a Michal Balner, príde aj najväčší súčasný talent žrde. Len 16-ročný Grék Emmanouil Karalis, ktorý v Jablonci v marci skočil najlepší dorastenecký výkon histórie 554 cm a o ďalšie zlepšenie sa môže pokúsiť práve vo Vítkoviciach.

Už ohlásené hviezdy
400 m: Pavel Maslák
1500 m: Jakub Holuša
Oštep: Julius Yego, Vítězslav Veselý
Žrď: Shawn Barber, Jan Kudlička
Koule: Tomasz Majewski, Ladislav Prášil, Tomáš Staněk
Kladivo: Pawel Fajdek, Anita Wlodarczyková


Zlatá tretra Ostrava bude v olympijskom roku zameraná na predstavenie aktuálnych hviezd svetovej atletiky, domáce najväčšie mená a zároveň oslavu 55. jubilea pretekov v plne dokončenom vynovenom Mestskom štadióne. Tiež možnosťou na plnenie olympijských limitov.
V sieti Ticket-Art.cz sa už v decembri začal predaj vstupeniek na jubilejnú 55. Zlatú tretru Ostrava. Momentálne je predaných alebo rezervovaných už takmer 6500 miest. vstupenky: https://vstupenky.ticket-art.cz/sport/55-zlata-tretra-ostrava-2016-11989/
V súvislosti s jubilejným ročníkom, na ktorý budú pozvané významné osobnosti z historie tretry z domova i zo zahraničia začali organizátori používať špeciálne jubilejné logo.
Hviezdy a ďalšie disciplíny budeme postupne predstavovať až do konania pretekov. Rovnako sa pripravuje ďalšie rozšírenie projektu Čokoládovej tretry. Tá sa začala už 7.4. vo Vyškove za účasti legendárneho diskára Imricha Bugára a pokračuje 14.4. v Brne s Gejzom Valentom,  20.4. v Hranicích s Danielou Bártovou a 21.4. v Znojme s Jiřinou Ptáčníkovou.

www.zlatatretra.cz