Tisk
PDF

Novinky tohto týždňa

tretra16.logo ZT5555. Zlatá tretra Ostrava
Vo štvrtok 5. 5. ve 12:30 se v Ostravě v hotelu Clarion, Zkrácená 84, uskuteční tisková konference k 55. ročníku mezinárodního atletického mítinku Zlatá tretra Ostrava.

Diamantová liga
V piatok sa začína už siedmy ročník seriálu Diamantovej ligy. Top Athletics bude mať v Dohe v Katare zastúpenie štyroch atlétov. Grécky šprintér Lykourgos Stefanos-Tsakonas ako jediný Európan pobeží 200 m, slovinská oštepárska Martina Ratej bude tiež štartovať a v trojskoku až dvojica - Slovenka Dana Velďáková a grécka medailistka HMS 2016 Paraskevi Papahristou.
ČT Sport vysiela míting zo záznamu od 21.50 a Digi Sport 4 na Slovensku priamy prenos od 18 h.

IAAF World Challenge
Počas víkendu pokračuje druhým a tretím mítingom tohtoročný seriál IAAF World Challenge (tiež už siedmy ročník). V sobotu v Kingstone na Jamajke sa predstaví prekážkar Jeff Porter a v nedeľu v japonskom Kawasaki patica atlétov Top Athletics. Slovenka Dana Velďáková pricestuje na trojskok priamo z Dohy. Do kolotoča mítingov sa zapoja aj oštepári zo skupiny Jana Železného, líder svetových tabuliek a obhajca vlaňajšieho prvenstva na mítingu Jakub Vadlejch (ten ostane v Ázii aj na míting DL v Šanghaji 14.5.) a zámorskú premiéru bude mať Jaroslav Jílek. V disku sa predstaví nový člen Top Athletics rakúsky rekordér v disku Lukas Weisshaidinger a v oštepe chorvátska rekordérka Sara Kolak.

Na Slovensku sa začína Atletická liga SAZ v Banskej Bystrici v sobotu, kde pobeží 800 m na úvod sezóny Lucia Hrivnák-Klocová, v diaľke sa ukáže Jana Velďáková.