Tisk
PDF

vyjadrenia našich atlétov

Rio logoMatúš Bubeník obsadil celkové 35.miesto výkonom 217cm: "Čakal som od svojej olympijskej premiéry viac, bol som na to nachystaný. Je to pre mňa veľké sklamanie, ťažko sa mi k tomu vyjadruje. Pokusy boli jeden ako druhý, na 222 samé 'ixky'. Myslím si, že chyba bola v tom, že mi spadla ľavá noha do oblúku. Mala byť predo mnou, ale išla trochu podo mňa. To mi hodilo na posledné dva kroky ramená dopredu a s tým sa nedá nič robiť. Vedel som to od prvého pokusu a tréner mi vravel, aby som držal nohy pred sebou. Nepodarilo sa mi to a takto to dopadlo."

Martin Kučera obsadil celkové 43. miesto výkonom 51.47: "V mojom súčasnom stave to bol veľmi náročný beh. Prvých dvesto metrov som ešte mohol odbehnúť, ale potom to už začalo byť veľmi ťažké. Na sústredení vo Juiz de Fora som ochorel, so žalúdočnou virózou som ležal v posteli. Štyri dni som mal horúčky, hnačkoval som a vracal som. Napriek tomu som nastupoval na preteky s tým, že to môže vyjsť. Pristupoval som k tomu pozitívne, energiu mi dodávali blízki ľudia, ale dnes to nešlo. V závere mi už chýbali sily. Veľmi som z toho smutný. Dva týždne som bol preč z domu, aby som sa čo najlepšie pripravil, napokon sa to celé pokazilo. Človek čaká na olympijské vystúpenie celý doterajší život a potom mu ho prekazí nejaká choroba."

Dana Velďáková obsadila celkové 17. miesto výkonom 13.98: "Som sklamaná z toho, že mi to nevyšlo. Cítila som sa dobre, aj rozcvička bola fantastická. Začala sa však súťaž a ja som tak znervóznela, že sa mi pri behu klepali nohy a nebola som to ja. Mrzí ma to, chcela som byť vo finále a skočiť za 14 metrov. Aj som sa cítila, že by to takto mohlo byť. Znervóznela som, lebo som vedela, že sa cítim dobre, chcela som skočiť ďaleko a byť vo finále. Takisto som chcela urobiť radosť všetkým ostatným, sebe, aj trénerovi. Chyby som robila bežecky, po technickej stránke to nebolo zlé."

Iveta Putalová obsadila celkové 41. miesto výkonom 52.82: "Cítim drobné sklamanie, že to nebolo ešte lepšie. Človek by so sebou nemal byť nikdy spokojný. Predsa len, mám dôvod na sklamanie, veď oproti svetovej aj európskej špičke som zase zaostala. Bolo to zatiaľ to najlepšie, čo som tento rok zabehla. V závere som ešte mala relatívne dosť síl a snažila sa doťahovať súperky. Škoda, že sa mi nepodarilo predbehnúť štvrtú, prípadne dosiahnuť trochu lepší čas."