Tisk
PDF

Frydrych, Vadlejch a Veselý do finále

Rio logoV prvej kvalifikačnej skupine si postup zabezpečil Jakub Vadlejch tretím pokusom 83.27m. "Pomohlo mi, že jsem věděl, že jsem poslední závody naházel velké výkony a mám to v sobě. Předminulý závod jsem házel taky na olympijském stadioně v Londýně, udělal jsem si nějakou rozcvičku, všechno a teď jsem to napodobil, udělal to úplně stejně. Vím, že v tomto jsem trošku pověrčivý, že dělám před závody věci dost podobně, ale podařilo se," povedal pre atletika.cz.

Podobne si počínal aj Petr Frydrych v drhej kvalifikačnej skupine, keď tretím pokusom hodil 83.60 m. "Trošku mě mrzí, že jsem si to nechal až na třetí hod, ale na druhou stranu je to velké povzbuzení. Po velkých akcích, co byly předtím jsem se vždycky trošku sesypal, teď jsem věděl, až do konce co dělat. Jsem rád, že to tam posledním pokusem padlo. Těch zklamání už bylo dost, bylo hodně z čeho se poučit. A hlavně mám okolo sebe nejlepší tým, nelepšího podmínky, nejlepšího trenéra, který ve mě pořád držel víru, což jsou ty nejdůležitější faktory. Nebylo žádné omezení, bylo jen na mně, jak se s tím poperu. Jsem rád, že jsem se dostal do finále," popísal Petr svoje pocity pre atletika.cz.

Aj Vítězslav Veselý si nechal postupový hod na 3. sériu 82.85m. "Jak jsem došel na stadion a viděl, co naházela první skupina, tak jsem si říkal: 'Ty jo, tak 82 minimálně.' Takhle jsem to měl v hlavě a skoro se to potvrdilo (poslední postupující 81.96 m). Trošku jsem to čekal, výsledky jsou přece jen letos vyrovnané na vyšších metrech. Celou dobu nějak trénujete. Každý sice sám o sobě, ale jsme skupina a prožíváme i osudy ostatních, protože spolu trávíme strašná kvanta času. A když se nám to takhle podařilo, tak je to největší odměna pro trenéra, protože ten nám věnuje vlastně všechno co může a dělá to s největším nasazením."

Zdroj: atletika.cz