Tisk
PDF

Oštepárske finále

Rio logoVíťa Veselý hodil najviac v druhej sérii 82.51m, potom sa mu už zlepšiť nepodarilo a stačilo to na konečné 7. miesto. O priečku za ním skončil Jakub Vadlejch s 82.42m, takisto z druhej série pokusov. Petr Frydrych sa neprebojoval do užšieho finále, keď najviac hodil tretím pokusom 79.12m a obsadil konečné 12. miesto.

VÝSLEDKY

Vítězslav Veselý: „Jak proběhla sezona, tak proběhl tenhle závod. Pořád něco hledám a doufal jsem, že to najdu tady ve finále. Ve finále byla škoda druhého hodu, který letěl špičkou dolů. Ten ale jediný mohl někam doletět. Měl jsem na to hodit za 85 a do posledního hodu, jsem to měl v hlavě. Na zlato ani stříbro jsem asi neměl, ale na placku se hodit dalo."

Jakub Vadlejch: „Závod byl od začátku protrápený. Většinou poznáte už při prvním hodu, že to není den D. To do toho pak alespoň musíte jít po hlavě. Jenže čím víc jsem se snažil, tím více odcházela technika. Před dvěma lety bych ale osmé místo na olympiádě bral všemi deseti. Každým rokem se zlepšuju, věřím, že se postupně vyškrábu nahoru."

Petr Frydrych: „Olympijské finále už je závod, kde je pro úspěch potřeba hodit kolem 85 metrů. Musel jsem jít do rizika a bohužel to nevyšlo. Posledním pokusem jsem mohl vyhodit Kubu Vadlejcha, ale sám mi přišel popřát ještě před pokusem hodně štěstí."