Tisk
PDF

Lucia Hrivnák Klocová bude štartovať prvý raz na halových ME

Šestica atlétov s podporou Národného športového centra (NŠC) a pod hlavičkou manažérskej skupiny Top Athletics v stredu hodnotila uplynulú sezónu a priblížila plány do najbližšieho obdobia. „Účasť našich športovcov na OH je zadosťučinenie za vykonanú prácu. Aj keď nedosiahli na medailu, stále sú vzorom pre mládež a to je podstatné. S prácou centra sme spokojní. Avšak, naša hlavná náplň je najmä mládež," zdôraznil na úvod riaditeľ Národného športového centra Boris Čavajda.

IMG 4332Lucia Hrivnák Klocová (800 m, 1500 m, ZŤS Martin, tréner Pavel Slouka, NŠC): Prvýkrát v kariére plánuje štart na halových ME, ktoré budú v marci 2017 v Belehrade. V lete ju čaká štart na MS v Londýne. Otázka ako a či ďalej pokračovať v kariére.

Na ME v Amsterdame skončila 10. na 1500 m,  v Riu 4. štart na OH, sezónne maximum 2:00.57 na 800 m

,,So sezónou som tak priemerne spokojná, vrcholom bola určite olympiáda, ale nebola podľa mojich predstáv. Celú sezónu som sa pripravovala na 1500 m a osemstovka mi trochu skrížila plány. Na olympiáde bola konkurencia, akú som ešte nezažila, aj preto ma potešilo, že ešte stále dokážem zabojovať."

,,Dlho ma prehovárali, aby som skúsila halu – tak teraz je ten správny čas, keďže je po olympiáde a utriasol sa mi život aj po stránke mamičkovských povinností. Plánujem konečne štartovať na halových majstrovstvách Európy, ktoré budú v marci v Belehrade. Teším sa už teraz na tento experiment."

,,Po olympiáde som mala viac času na rodinu, rodinný život, môj synček Adamko už chodí do škôlky. Ale už budúci týždeň začnem trápiť telo, keďže 17. októbra máme sústredenie v Tatrách, takže už musím byť vo forme."

IMG 5372 1Iveta Putalová (400 m, HNTN Bratislava, tréner Marcel Lopuchovský, NŠC): Nedávna víťazka behu v lodičkách plánuje v marci v Belehrade nadviazať na úspech z pražskej 02 Arény 2015 (4. miesto na HME), ktorý ju dostal na hviezdne slovenské atletické nebo.

Na HMS v Portlande 6., semifinále na ME v Amsterdame, debut na OH v Riu, členka štafiet Slovenska, ktoré v roku 2016 zabehli národné rekordy na 4x100 m a 4x400 m

,,Tak vrcholom sezóny bola pre mňa jednoznačne olympiáda. Najviac spokojná som bola s halovými MS v USA, kde som skončila šiesta. Čakala som maximálne semifinále a bolo z toho finále. Teraz ma čaká halová sezóna, v ktorej mám veľké ambície. V Belehrade by som rada bojovala o medailu. Chcela by som totiž konečne získať kov z nejakého vrcholného podujatia. Plánujem aj MS v Londýne, ale ešte musím splniť limit."

,,Beh v lodičkách, tak to bolo príjemné a zábavné spestrenie konca sezóny. 140 metrov som zabehla za 20 sekúnd, čo nie je zlé na to, že som mala opätky."

IMG 5333Michaela Pešková (400 m prek., AŠK Slávia Trnava, tréner, Eduard Čordáš, NŠC): Odchádza do USA kde sa rozhodne, či bude na americkej pôde študovať a trénovať, alebo sa vráti domov na Slovensko. Aktuálna otázka pre najlepšiu slovenskú atletickú juniorku. Ďalším cieľom je návrat do poľského mesta Bydgoszcz, kde budú v júli ME do 23 rokov.

Na MS juniorov v Bydgoszczi 5., ako druhá najlepšia Európanka, najlepšie umiestnenie SR na MSJ

,,Nemôžem byť úplne spokojná, pretože sa mi nepodarilo prekonať osobný rekord. Odhliadnuc od toho, majstrovstvá sveta v Poľsku boli určite úspechom. Teraz odchádzam do Spojených štátov, do mesta Lincoln v Nebraske. Idem sa pozrieť na tamojšiu univerzitu, porozprávam sa s tamojšími trénermi a uvidím, či sa rozhodnem vycestovať. Nebude to jednoduché, budem musieť popracovať na angličtine, tiež si uvedomujem, že všetky moje väzby ostanú na Slovensku. Chcela by som tam študovať fyzioterapiu."

IMG 5471Martin Kučera (400 m prek., HNTN Bratislava, tréner Vladimír Bezdíček, NŠC): Po pozitívnom šoku na ME v Amsterdame zareagovalo NŠC a už má základne podmienky na prípravu. Útok na bariéru 49 sekúnd?

Na ME v Amsterdame 7., debut na OH v Riu, dvakrát osobný rekord na ME 49.56 v rozbehu a 49.08 v semifinále, druhé miesto v historických tabuľkách SR

,,Vrcholom mojej sezóny boli určite majstrovstvá Európy v Amsterdame. Začiatok sezóny mi totiž nevyšiel, a tak som čakal, kedy sa to zlomí a stalo sa to práve v Amsterdame, našťastie. Som ale nesmierne rád, že som sa zúčastnil olympiády. Je to určite cieľ a sen každého športovca, aj keď mi to tam úplne nevyšlo."

,,Som veľmi rád, že som nadviazal spoluprácu s Národným športovým centrom, je to nesmierne dobrý pocit mať zázemie, hlavne preto, že mám rodinu, ročného synčeka."

Jozef Repčík (800 m, HNTN Bratislava, tréner Peter Žňava, NŠC): Nástupca Jozefa Plachého so šancou už v hale vylepšiť si náladu po sezóne 2016, ktorá mu nevyšla podľa predstáv.  V septembri sa oženil a teší sa na nové výzvy.

5x na ME (2012 a 2014 – 7. miesto), 2x na OH

,,Nie som spokojný s priebehom sezóny, chcel som dosiahnuť viac. Veľa som obetoval, príprava bola náročná a dobre zvládnutá. V úvode roka prišiel zlom a akoby som sa nevedel pohnúť z miesta. Trápil som sa a bolo to ťažké aj mentálne. Je to však pre mňa motivácia ďalej, pretože natrénované sa nemôže len tak stratiť. Teraz sa teším na halovú sezónu, túto časť roka mám rád. Vrchol sezóny budú MS v Londýne, no teraz myslím len na halu. Pôjdem postupnými krokmi. Chcel by som sám sebe dokázať, že môžem zlepšiť slovenský record."

,,Som čerstvo ženatý a svadba bolo veľmi pekná. Ďakujem všetkým našim hosťom, ktorí prišli a s ktorými sme sa zabávali až do rána."

Ján Volko (100 m, 200 m, Stavbár Nitra, trénerka NaďaBendová, Róbert Kresťanko, NŠC): Ako kométa vstúpil bývalý futbalista do zoznamu najrýchlejších Slovákov, akí sa kedy narodili. Bude vzostup pokračovať aj v roku 2017? Asi už v drese nového klubu. Okrem HME a MS sú veľkou motiváciou ME do 23 rokov v Bydgoszczi.

Rekord SR na 200 m 2x (20.69, 20.70), 2x rekord SR U23 na 100 m (10.34, 10.33), osobné rekordy 6.70 na 60 m v hale, 15.79 na 150 m (najlepší výkon SR), 2x semifinále ME na 100 m a 200 m, účasť halové MS v Portlande. Zlepšenia 2016: 60 m 0.15, 100 m 0.18, 200 m 0.39

,,Som nesmierne spokojný s touto sezónou, vôbec som nepredpokladal, že sa mi podarí takýto výkonnostný skok, že prekonám národný rekord, to všetko sú pre mňa nesmierne dôležité momenty. Verím, že budem v zdokonaľovaní mojej formy pracovať."

„Rád by som sa predstavil na ME do 23 či univerziáde. Ak by sa mi podarilo kvalifikovať na majstrovstvá sveta do Londýna, bolo by to neskutočné. Študujem na Slovenskej technickej univerzite informatiku, a ďakujem škole, že sa môžem popri štúdiu venovať naplno športu, hlavne, že mi vychádzajú v ústrety, čo sa týka účasti na veľmi dôležitých sústredeniach."