Tisk
PDF

Hrubá mení trénerku za trénera

Pogány strieda Nezdařilovú

CQ0I8235 KoprovatJuniorská majsterka sveta 2016 v skoku do výšky Michaela Hrubá má od pondelka nového trénera a v utorok sa dožíva 19 rokov. Bývalú výškarku Alenu Nezdařilovú, ktorá ju viedla od konca roka 2015 strieda ďalší výškarsky odborník žijúci v Brne, Slovák Michal Pogány. 55-ročný kouč (osobný rekord 221 v roku 1983) doviedol k titulu majsterky sveta svoju životnú partnerku Šárku Kašpárkovú v trojskoku a viedol aj prípravu tabuľkovo dvoch najlepších českých výškarok Zuzany Hlavoňovej (český rekord vonku 200 cm) a Barbory Lalákovej (český rekord v hale 199 cm).

"Veľmi ďakujem trénerke Nezdařilovej, ktorá mi pomohla v ťažkom období na prelome rokov 2015 a 2016 a tiež počas minulej sezóny. Bez nej by som sa netešila z titulu majsterky sveta. Na ceste k ďalšiemu zlepšovaniu smerom k seniorskej kategórii som aj po porade s rodičmi dospela k záveru, že potrebujem mať v okolí viac skúseností z prípravy na medzinárodnej úrovni. Verím, že s trénerom Pogánym takéto skúsenosti prichádzajú," povedala čerstvá juniorská šampiónka Česka z víkendu.

"Keď ma Michaela oslovila, bol som prekvapený, ale zároveň aj poctený. Verím, že jej pomôžem sa rovnako presadiť medzi dospelými ako sa jej to podarilo medzi mládežníkmi. Alena Nezdařilová odviedla kus práce, mám na čom stavať," dodal Michal Pogány. „Som prekvapená, nečakala som to, ale akceptujem rozhodnutie Michaely," uviedla Nezdařilová.

Pred halovými ME čaká Hrubú ešte štart na seniorskom šampionáte tento víkend v Prahe.