Tisk
PDF

Maslák po treťom titule na HME

IMG 6856Trojnásobný halový majster Európy Pavel Maslák je v jednom kole po návrate z Belehradu. V stredu mal tlačovú konferenciu v Prostějove na pôde svojho hlavného podporovateľa spoločnosti TK PLUS. Jej majiteľ Miroslav Černošek ocenil jeho úspech v Belehrade a vyjadril potešenie nad tým, že môže spolupracovať s najlepším bežcom na svete na 400 m v hale. Vo štvrtok zasa ako hlavný atletický patron pomáhal odštartovať v Brne finálovú časť Športovej ligy základných škôl o Pohár ministerky školstva ČR.

"Verím, že si v najbližších dňoch dostatočne doma oddýchnem, ale už 20. marca odlietame na tradičné sústredenie do Juhoafrickej republiky," poznamenal kráľ halovej štvorstovky, ktorý od 3.2. 2013 prehral len jediny krát finálový beh na 400 m v hale (10.2. v tomto roku v Toruni s Bralonom Taplinom). "Belehradský titul bol najťažšie vybojovaný z tých troch, lebo ma súperi atakovali pri vbiehaní do druhého kola, na záver ma čakala aj náročná štafeta, takže v pondelok som cítil poriadnu únavu," doplnil. Hala ostáva jeho obľúbenou časťou sezóny a za najbližší cieľ si dal zisk triple-triple, teda skúsiť v roku 2018 v Birminghame získať už tretiu zlatú aj z HMS. "Mám voľnú kartu na základe víťazstva vo Svetovej tour, nemusím plniť limity a preto môžeme zvoliť program budúcej halovej sezóny presne podľa našich plánov, navyše ak splnia limit, môžu byť v individuálnej štvorstovke ďalší dvaja českí bežci na štarte," povedal. Ale jedným dychom dodal, "teraz je ale najdoležitejšie sa dobre pripraviť na leto a znova zabehnúť pod 45 sekúnd. Mojim cieľom je finále na MS v Londýne." Dôležitou zástavkou na ceste do Londýna bude 56. ročník Zlatej tretry Ostrava, kde zvolí beh na 300 m, jeho obľubená doplnková disciplína (v hale mu patrí najlepší európsky výkon všetkých čias 32.15). "Už by som sa chcel dostať pod 32 sekúnd a byť aj držiteľom najlepšieho českého výkonu aj vonku." Maslák má vonku najlepší čas 32.34, Jiří Vojtík zabehol v roku 2004 čas 32.31. "Pripravujeme mu na tretre na 300 m jedno prekvapenie," dodal Miroslav Černošek, majiteľ agentúry TK PLUS, ktorá je hlavným organizátorom Zlatej Tretry Ostrava.

IMG 6750


Pavlovi do prípravy nezapadá účasť na Svetových štafetách koncom apríla na Bahamách a svoje ospravedlnenie na Český atletický zväz už poslal. Zvažuje začať so súťažením až koncom mája. Okrem toho má aj pozvanie na úvodný míting Diamantovej ligy v Dohe v máji, rozhodnutie o štarte padne až po prvých tréningových dávkach v Južnej Afrike.