Tisk
PDF

Diamantová liga - Doha

IMG 4539 2016 x 1512Už ôsmy ročník Diamantovej ligy začína tradične v Katare, tento piatok ale s najzásadnejšími zmenami v koncepcii seriálu od jeho vzniku. Dotkne sa aj záujmov českých atlétov, vrhačské disciplíny sa budú konať len štyrikrát. Do finále postúpi prvá osmička na základe bodovania a finále sa začína od nuly.

Na prvom mítingu sa predstaví elitná trojica Top Athletics v prvom štarte sezóny na medzinárodnej úrovni, Pavel Maslák po vydarenej halovej sezone na 400 m, Jakub Vadlejch ako obhajca prvenstva v seriáli v hode oštepom (v štartovej listine sú aj olympijský víťaz Rohler a majster sveta Yego) a Jakub Holuša ako jediný Europan na 1500 m v snahe o čo najlepší čas.

Pavel Maslák:
"Mě se příprava v JAR povedla. Sice jsem vynechal asi 2 tréninky, protože jsem měl hodně stažené přední stehno od jizvy a nechtěli jsme to riskovat, tak jsme počkali až to povolí. Trénovali jsme trochu jinak než obvykle a věřím, že to bude jenom ve prospěch. Běhal jsem rychle časy, tak snad to prodám i na závodech. Od Doha ještě nečekám žádný převratný výsledkem, spíše vůbec nevím co můžu od sebe čekat. Když sezónu zahájíme kolem 45,50s tak budu spokojený, ale jak jsem už řekl, vůbec nevím co od sebe čekat, tak to může být horší ale i lepší."

Jakub Vadlejch:
"Příprava proběhla podle plánů. Nic mě nebolí, což je základ. Mám za sebou spoustu dobrých tréninků. Věřím, že se to v sezóně ukáže. V Doha jsem ještě nezávodil, tak se těším. Startovka bude určitě nabitá. Jsem rád, že už sezóna začíná. Mel by jsem být připraven na kvalitní výkon."

Jakub Holuša:
"Doha bude pro ostřý vztup do sezony, ale jsem připraveny dobře a chci začít závodit co nejřív po pauze způsobené zraněním. Achilovka a pata je již úplně v pořádku, měl jsem dost času na přípravu. Od ledna jse byl již bez bolesti a šel jsem krok za krokem, zátěž jsem postupně navyšoval, v tréninku jsem zařadil i běžecké lyžování což byla perfektní volba. Od poloviny února jsem již běhal větší dávky. Následovalo první soustředění 14ti denní v postugalském Monte Gordo, pak 2 týdny v Praze a další soustředění, tentokrát už v nadmořské výšce v marockém Ifrane, kde jsem byl 29 dní. Mohu říct, že soustředění se velice povedlo a v tréninku jsem zde běhal nejlíp za všechny roky co sem jezdím, hlavně s vytrvalostní stránky jsem se dost posunul. Tak uvidíme co přinese sezona a jaké budou výkony, ale připraven jsem skvěle. Rád bych v Doha běžel co nejlíp, mým cílem je zaběhnout minimalně slabši limit 3:37,80, který by mi zajistil účast na MS v Londýně. V sobotu jsem začal sezonu vítězstvím v Attnangu na silniční míli. Zaběhl jsem zde svůj nejrychlejší čas a z výkonů mám skvělé pocity. Do Doha se moc těším...."