Tisk
PDF

Doha: Vadlejch tretí

Jakub Vadlejch 5637Na prvom mítingu Diamantovej ligy v katarskej Dohe skončil oštepár Jakub Vadlejch tretí za 87.91m. Ešte nikdy v súťaži neprehodil 2x 87m, 5x 83m. "Vietor fúkal sprava do chrbta, výborné podmienky, najmä pre pravákov. Som spokojný, také hody na začiatku sezóny sú skvelé, ale musím aj dodať, že som myslel aj na viac v týchto podmienkach. Rohler to naplno využil (93.90m)."

 

 

 

HOLUŠA Jakub 4230V behu na 1500m dobehol Jakub Holuša deviaty v kvalitnom čase po dlhej prestávke 3:36.16. "Bolo to ešte surové, veľa protivetra na začiatku každého kola, škoda, že mi Afričania utiekli, ale som spokojný s posledným kolom keď som predstihol 3 súperov, medzi nimi aj Souleimana z Džibuti. Bojoval som a keď si uvedomím, že som takmer po roku opäť bežal rýchle preteky, tak som spokojný. Sezóna bude ešte dlhá," povedal Holuša, ktorý týmto časom aj splnil B limit ČAS na MS v Londýne.

 

 

 

Pavel Maslak 5334Pavel Maslák v behu na 400m zabehol v premiére sezóny 45.59: "Chcel som začať rýchlo a to sa aj podarilo. Forma na rýchly finiš príde neskôr, ale dokázal som zabojovať aj v posledných metroch. Na prvých 100 metroch bol slušný protivietor. Chcel som bežať na úrovni 45.5 a tak to nie je zlé, myslím si, že slušný začiatok."

 

 

 

Kladivárka Kateřina Šafránková obsadila tretie miesto s jediným platným pokusom zo 4. série 68.23m: "Bohužel to dneska nebyl můj den....v rozhazování to vypadalo super,ale v posledním rozhazovacím mi luplo v zádech a bylo vymalováno...nedokázala jsem to pak zastavit a vybíhala ven...je co zlepšovat."