Tisk
PDF

Rekordný Staněk

stanek jablonecSCHONEBECK (Nemecko): Strieborný z HME v Belehrade Tomáš Staněk nečakal, že na 12. ročníku SoleCupu v Schonebecku ako prvý Čech prekoná 22 metrov vo vrhu guľou. "Len tento týždeň sme dokončili krátke sústredenie v Jablonci a tak som sa obával, že budem dnes unavený. Ale v rozcvičke to už išlo dobre. V štvrtej sérii prišiel rekordný pokus, vedel som, že bude za 21, ale až 22 to som netušil. Nečakal som to, som prekvapený, neviem čo si mám o tom myslieť. Asi som nepokazil začiatok, dostatočne som sa navalil do ľavej nohy a vyšlo to. Keď sa pýtate, či si viem predstaviť aj lepší pokus, prečo nie, ak by bol extra rýchly a všetko by som udržal v technike ako má byť. Ale teraz som v šoku, tréner Petr Stehlík, ktorý tu je so mnou, ma dobre pripravil," povedal Staněk, ktorý sa najbližšie predstaví na Memoriáli Josefa Odložila v pondelok na Juliske.

V sérii začal 20.27, potom prešľap, v treťom pokuse 20.29 a potom prišiel rekord vo štvrtom a druhý najlepší pokus kariéry 21.51 v piatom pokuse, na záver 20.35. Takmer o meter zdolal dvojnásobného majstra sveta Nemca Davida Storla (21.06).

V aktuálnych svetových tabuľkách je tretí za Američanmi Kovacsom a Crouserom ako najlepší Európan. Doterajší rekord Remigiusa Machuru 21.93 bol ešte z roku 1987.